Share | 
 

 Schematy

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Czarny Stalker
Admin
Liczba postów : 359
Join date : 19/05/2018
avatar
PisanieTemat: Schematy
obrazek

Chleb - jeżeli kiedykolwiek zastanawiałeś się, kto w Zonie bawi się w piekarza, to masz już odpowiedź.

Etap: Wyrabianie ciasta
Sposób: Na 2 bochenki chleba przypada 1 paczki mąki, 1 paczki proszku do pieczenia, sól i woda. Wystarczy to wszystko ze sobą wymieszać.

Etap: Pieczenie
Sposób: Ciasto należy wrzucić do garnka lub menażki i wstawić w żar ogniska, obsypując nim ścianki naczynia. Po 4 postach chleb jest gotowy.


obrazek

Suszone mięso - specjalnie zakonserwowane zapasy pożywienia zapewniające wartościowy i kaloryczny posiłek. Co najważniejsze, nie zajmują dużo miejsca i wytrzymują nawet kilka miesięcy.

Etap: Mięso
Sposób: Polowanie na zwierzęta, mutanty lub ludzi

Etap: Przygotowania
Sposób: Mięso pokrojone w plastry, a później w cienkie paski nacieramy solą (i przyprawami dla wybredniejszych) i zostawiamy do zamarynowania na jedną noc.

Etap: Suszenie
Sposób: Plasterki mięsa kładziemy na metalowej kratce nad ogniskiem i suszymy przez 3 wątki uważając by go nie upiec.

Mięso po wysuszeniu traci 1/3 objętości. Przechowywane jest zazwyczaj w zamykanych puszkach bądź słoikach i nadaje się do natychmiastowego spożycia bądź jako dodatek do innych dań.


obrazek

Bimber - to nic innego jak wysokoprocentowy napój alkoholowy produkowany w warunkach amatorskich. Jest znacznie tańszy od innych alkoholi. Poniższy sposób pozwala na uzyskanie 2 butelek wódki.

Etap: Zacier
Sposób: Połączenie 1kg cukru, 1/10 kostki drożdży i 4l wody, które odstawione na jeden wątek zaczynają fermentować.

Etap: Aparatura
Sposób: Znaleziona w mieszkaniach, zamówiona u handlarza, zrobiona samodzielnie

Najprostszy i najbardziej desperacki sposób zrobienia aparatury wymaga sporego kotła, dwóch garnków różnej wielkości oraz paleniska. Do uszczelnienia używamy zmoczonego wodą chleba.


Etap: Pędzenie bimbru
Sposób: Po 4 postach wyłączamy gaz, zacier wylewamy mutkom na głowy, a bimber z mniejszego garnka przelewamy do butelki.


obrazek

Świeca dymna "Kniaź" - wyrabiany przez stalkerów na terenie Zony środek pirotechniczny wypełniony substancję dymotwórczą służący do ograniczania widoczności na danym terenie. Mała świeca dymi 1 post, a duża 5 postów licząc od kolejnego posta po odpaleniu Kniazia.

Etap: Masa dymotwórcza - silnie drażniąca
Sposób: 1 opakowanie środka do czyszczenia toalet "Kniaź" i 1 opakowanie cukru wystarcza na zrobienie 2 dużych świec dymnych bądź 6 małych. Składniki wymieszać w równych proporcjach na palenisku i przelać do pojemników. Za lont może posłużyć zwykła zapałka.
Inne: Po dodaniu barwinka możliwe uzyskanie kolorowego dymu.

Etap: Pojemnik
Sposób: Najpopularniejsze są puszki po napojach energetycznych dla małych świec jak i puszki po sporych konserwach dla dużych. Mieszanina po przelaniu musi ponownie osiągnąć stan stały i dopiero wtedy można uszczelnić pojemnik pozostawiając na zewnątrz wyłącznie lont.


obrazek

Woda zdatna do picia - oczyszczanie zebranych wcześniej wód powierzchniowych. Wykonanie dwóch z poniższych trzech etapów obniża ryzyko wystąpienia nieprzyjemnych skutków ubocznych do bezpiecznego minimum.

Etap: Filtracja - usuwa zanieczyszczenia stałe i część chemicznych
Sposób: Najpopularniejsze są zwykłe filtry węglowe (np. te do dzbanków filtrujących), które sprowadzić można spoza Zony bądź znaleźć w opuszczonych domach. Taki filtr starcza na miesiąc użytkowania. Możliwe jest również wykonanie filtra mechanicznego polegającego na przepuszczeniu wody przez kilka warstw filtrujących: żwiru, piasku, materiału oraz sporej ilości czarnego popiołu z ogniska. Filtr własnej roboty jest mniej skuteczny niż firmowy.
Inne: Przykładowe użycie filtra firmowego w Zonie.

Etap: Gotowanie - zabija większość bakterii i pasożytów
Sposób: Przegotować wodę w wysokiej temperaturze, im dłużej tym lepiej. Średnia wynosi pół godziny.

Etap: Tabletki do uzdatniania wody - eliminują mikroorganizmy, zawierają chlor
Sposób: Blister zawiera 10 tabletek, a 1 tabletka pozwala na uzdatnienie 1 litra wody w ciągu pół godziny. Nie eliminują zanieczyszczeń fizycznych.


obrazek

Petarda hukowa "Paź" - coraz popularniejszy środek pirotechniczny służący przede wszystkim do ogłuszania przeciwników bądź odwracania uwagi. Z daleka brzmi niemal identycznie co pojedynczy wystrzał z broni palnej. Z 1 opakowania cukru i 1 opakowania Kniazia otrzymamy 30 Paziów.

Etap: Filtrowanie Kniazia
Sposób: Kniaź jest silnie drażniący, co w delikatnej petardzie hukowej jest nam całkowicie niepotrzebne, a nawet i potrafi stanowić zagrożenie przy transporcie. Filtracja odbywa się przez długotrwałe gotowanie specyfiku aż do odparowania całej wody (1 litr na 1 opakowanie). Trwa to zazwyczaj około 5 postów, jest zajęciem żmudnym, wymagającym ciągłej uwagi i odpowiedniej ochrony dróg oddechowych.

Etap: Pojemnik
Sposób: Wystarczy pudełko od zapałek bądź coś równie małego, np. opakowanie po kliszy. Do środka wsypujemy mieszankę cukru i przefiltrowanego Kniazia, robimy dziurę na lont i całość oklejamy bardzo dokładnie taśmą klejącą.


obrazek

Zapałki sztormowe - specjalnie spreparowane zapałki, które można odpalić od dowolnej szorstkiej powierzchni. Są wodoodporne i palą się 2 posty, niezależnie od warunków pogodowych.

Etap: Wybór zapałek
Sposób: Nie wszystkie nadają się do przerobienia. Odpowiednie muszą mieć odpowiednią ilość siarki oraz solidną budowę. By dowiedzieć się ile zapałek z naszego pudełka nadaje się do dalszych modyfikacji rzuć kostką.

Etap: Tworzenie
Sposób: Zapałki owijamy watą (można podebrać z opatrunków), a później główkę zapałki i watę zanurzamy w stearynie, którą uzyskujemy po roztopieniu świeczki. Czekamy kilka minut aż wosk stężeje.


obrazek

Alarm świetlny - prostszy w wykonaniu, choć nieco droższy od swojego głośniejszego brata bliźniaka. Wykorzystywany zwykle w nocy i niestety jednorazowy.

Etap: Montowanie
Sposób: Żyłkę bądź sznurek rozciągamy w miejscu potencjalnego przejścia nieproszonych gości, a jeden koniec doczepiamy do alarmu. Alarm składa się z pułapki na myszy, zwykle przymocowanej pionowo do drzewa, która po naciągnięciu sznurka przez dowolnego intruza, zwalnia mechanizm zatrzaskowy i uderza w światło chemiczne wyzwalając reakcję chemiczną, a tym samym - światło.


obrazek

Alarm dźwiękowy - znacznie tańszy od swojego brata bliźniaka, choć wymagający więcej czasu i pracy. Wykorzystywany zarówno w terenie jak i przy zabezpieczaniu pomieszczeń. Działa do czasu wyczerpania baterii.

Etap: Tworzenie mechanizmu
Sposób: Podstawą jest zwykła klamerka, do której boków przyklejamy dwie baterie, a w miejscu zacisku montujemy dwie małe śrubki bądź inne elementy przewodzące prąd. Do tak zmontowanej podstawy doklejamy brzęczyk (można go znaleźć w artykułach gospodarstwa domowego czy elektronice samochodowej), którego kable należy przylutować do każdej baterii. Druga strona baterii musi być połączona ze śrubkami przy czym również może pomóc lutownica... Tak, lepiej poproś technika.
Inne: Możliwe jest dodanie diody.

Etap: Montowanie
Sposób: Żyłkę bądź sznurek rozciągamy w miejscu potencjalnego przejścia nieproszonych gości, a jeden koniec doczepiamy do alarmu za pomocą plastiku włożonego między śrubki w klamerce. Wyciągnięcie go powoduje zamknięcie obwodu i natychmiastowe uruchomienie alarmu.
Powrót do góry Go down
 
Schematy
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
To the North :: Pozostałe-
Wymiana BanneramiaegyoNorthland HighschoolAbsitOmenHogwartDreamBlackButlerBleach OtherWorldDragon Ball New Generation Rebornover-undertaleVampire KnightVampire Kingdom