Share | 
 

 Strefa

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Czarny Stalker
Admin
Liczba postów : 359
Join date : 19/05/2018
avatar
PisanieTemat: Strefa

Czarnobylska Strefa Wykluczenia jest obszarem o promieniu trzydziestu kilometrów, a jego centrum wyznaczane jest przez elektrownię atomową nieopodal miasta Prypeć. W Zonie aktualnie nie ma żadnych legalnych mieszkańców — jedyni ludzie, którzy się tam pojawiają, to wyjęci spod prawa szabrownicy, zwani stalkerami, oraz wysyłani przez rząd Ukrainy naukowcy i wojskowi. Natura Zony, w wyniku wybuchu w roku 1986, sama w sobie jest anomalna; w obrębie Strefy Zamkniętej pojawiają się niezwykłe zjawiska w postaci zmutowanych zwierząt, roślin, ludzi, ale też niezwykłych tworów, jakimi są tak zwane anomalie, których działanie zwykle jest obszarowe.
Fauna i flora Zony składa się i z organizmów naturalnych dla tego obszaru, z takich, jakie podobno powstały w podziemnych laboratoriach, i w końcu z organizmów wciąż dostosowujących się do nowych warunków. Klimat Zony nie różni się z kolei od tego, jaki panuje na Dużej Ziemi — wciąż znajduje się w klimacie umiarkowanym kontynentalnym, zjawiska atmosferyczne są prawie takie same jak na zewnątrz. Wyjątki stanowią emisje pisioniczne — przyjmują postać intensywnych burz, różniących się jednak od zwykłych tym, że w czasie ich trwania niebo robi się intensywnie czerwone i jasne, nawet w środku nocy.
Strefa przez stalkerów jest traktowana na równi z żywym tworem — przypisywane są jej cechy takie, jak dorównujący ludzkiemu intelekt, złośliwość. Za sprawą tego Zona jest tym bardziej podkreślana jako zagrożenie realne, potężniejsze od ludzi, mogące zrobić cokolwiek. Stalkerzy w porównaniu z nią są jak myszy panoszące się po kuchni tylko dlatego, że Zona-kot chce ich obserwować i przerwać harce w chwili, gdy najmniej będą się tego spodziewały. Zona jest domem, gospodarzem, strażnikiem, tajemnicą i katem tych, którzy pozwolą sobie na zbyt wiele.


TYPY ZAGROŻENIA
W Zonie należy liczyć się z tym, że na każdym kroku czyha na ciebie zagrożenie — w postaci zwierząt, mutantów, ludzi, anomalii widzialnych, niewidzialnych oraz zabójczego promieniowania. Wiele zależy od tego, jak stalkerzy są przygotowani na niebezpieczeństwo; na zbadanie obszaru anomalii bywa wystarczające rzucanie przed siebie śrub bądź gruzu, mutanta można odstraszyć śrutem a pod nosem wroga, jeśli ci życie niemiłe, można spróbować się przekraść. Należy jednak pamiętać, że Zona prawie zawsze znajdzie sposób, by dopiec ludziom, a już w szczególności na pewnych typach terenu.

Promieniowanie
Wejściu na tereny skażone promieniowaniem towarzyszy coraz zacieklejszy hałas ze strony liczników Geigera, które są dla stalkerów niczym głos rozsądku. Ludzie, w obawie przed zachorowaniem na ciężką chorobę, z reguły omijają napromieniowane obszary. Zapuszczanie się w nie bez osłony, artefaktów, leków lub przynajmniej wódki jest porównywalne do samobójstwa, jednak niefortunnie jest też dość opłacalne. Często na napromieniowanych obszarach znajdują się skupiska anomalii. Promieniowanie jest najczęściej spotykane w Centrum Zony, ale zdarzają się wyjątki takie, jak góry złomu i cmentarzysko pojazdów na Wysypisku.

Promieniowanie psioniczne
Nietypowy rodzaj radiacji, który występuje tylko w niektórych miejscach w Zonie. Promieniowanie psioniczne to zjawisko, które potwierdza stwierdzenie, że Strefa czyni ludzi szalonymi — jego intensywny wpływ powoduje u ludzi zatracanie się świadomości, osobowości i może prowadzić do poważnych uszkodzeń mózgu, w tym do zostania zombie. Ten typ radiacji jest częstym zjawiskiem w miejscach takich, jak Jantar czy Mózgozwęglacz, jednak zdarza się, że stalkerzy natykają się na nie w okolicach ośrodków produkujących dawniej wielkie ilości energii.

Siedliska mutantów
Dla jednych prawdziwe utrapienie, dla pozostałych — źródło zarobku lub pożywienia. Wiele mutantów jest stworzeniami terytorialnymi, które nie przepadają za towarzystwem innych gatunków. Równie wiele potworów gustuje w ludzkim mięsie, a rozjuszenie ich nie należy do dobrych pomysłów. W obronie swoich młodych, by zdobyć pożywienie bądź po prostu w obronie terytorium, bestie nie zawahają się przed zaatakowaniem stalkerów.

Tereny grupy
Trwa wojna frakcji, a zapuszczanie się na obce terytorium nieczęsto bywa dobrym pomysłem. Stalker, który idzie na cudze tereny, musi przygotować się na kilka opcji, jeżeli nie będzie dość sprytny, by przejść niezauważonym. Każdego teraz łatwo wziąć za szpiega, który węszy na rzecz wroga, a  łatwiejszym sposobem na to, by zapewnić sobie bezpieczeństwo, jest nakarmienie delikwenta ołowiem.

Skupisko anomalii
Kręcenie się w tej okolicy jest równie opłacalnym, co niebezpiecznym pomysłem. Anomalie nie znają litości, nie wybierają, kogo ma co trafić i z jaką siłą. Stalker, który przeszukuje ich skupiska, jest jak saper — myli się tylko raz. Naraz jednak właśnie w nich znajduje się główne źródło zarobku mieszkańców Strefy, artefakty. Zaskakująco wielu jest śmiałków, którzy podejmują się zbierania podarków Zony.
Powrót do góry Go down
 
Strefa
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Niebieska Strefa Księżyca

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
To the North :: Strefa-
Wymiana BanneramiaegyoNorthland HighschoolAbsitOmenHogwartDreamBlackButlerBleach OtherWorldDragon Ball New Generation Rebornover-undertaleVampire KnightVampire Kingdom