Share | 

Szczęśliwej drogi już czas~

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Haczyk
Siewca
Liczba postów : 227
Z dniem 23 października forum To the North zostaje oficjalnie i nieodwołalnie zamknięte. Ta decyzja wywołana jest głównie osobistymi powodami związanymi z tym, że nie chcę, jako administrator tej strony, być kojarzonym z rajdami na modłę forum Emptiness sprzed paru lat. Wczoraj w godzinach popołudniowych i wieczornych, pod moją nieobecność, użytkownicy z Północy umawiali się między sobą na chatboxie na urządzenie rajdu na forum Virus. Pojawił się jednak akurat wtedy nowy użytkownik (co prawda w celu trollingu, ale przymykając na to oko, uważam, że zrobił bardzo dobrze), który zdecydował się wyjawić na chacie Virusa plany tej czwórki graczy. Aristow, Drugi, Szelma i Medium planowali nie tylko zrobić na Virusa najazd, ale dodatkowo zszargać reputację zarówno moją, jak i Północy. Nie wiedziałem o tym absolutnie nic - pracuję w kawiarni, więc to, czy mogę zerkać na forum, zależy w znacznej mierze od ruchu w lokalu. I zwykle jednak w archiwum nie patrzę, nie widząc celu w podglądaniu czegoś, co było kilka godzin przed moim przyjściem. Ponadto ufałem użytkownikom, że nie robią żadnych niewłaściwych rzeczy. Widać to był mój błąd. W chwili, kiedy całość miała miejsce i wychodziła na jaw, byłem zwyczajnie zajęty. Zajęty czymś, co daje mi przyjemność i pieniądze.
Sprawą zainteresował się jeden z administratorów Virusa i skontaktował się ze mną drogą prywatną, gdzie przedstawił mi plany tych użytkowników. Informacje, jakie potem wydobyłem z chatu, potwierdziły to. Wiedząc, co w ich mniemaniu oznaczają rajdy (jeśli ktoś pamięta sprawę związaną z tworzeniem się forum Death City oraz tego, że strona była rzekomym plagiatem Shibusen, to właśnie ich sprawka. DC było zalewane kontami o wulgarnych, obraźliwych względem administratorki nickach, a użytkownicy z Emptiness chodzili po innych forach i kazali wyrzucać bannery DC, bo forum rzekomo było plagiatem), zainterweniowałem w sposób dość ostry. I w tej chwili nie uważam, że to był błąd.
Rajd podobno miał być organizowany pod szyldem forum Drugiego i Aristowa - Czarnego Horyzontu - jednak dla mnie to nie gra roli. Był planowany na Północy, więc również na Północy zainterweniowałem. W chwili, gdy oni robili sobie żarty, ja obrywałem za nich. Moje forum w międzyczasie było poddane atakowi hakerskiemu, zatem byłem bombardowany z dwóch stron. Użytkownicy ponadto nie widzą nic złego w tym, że chcieli narazić mnie na nieprzyjemności w imię zasady "it's a prank bro".
Powtórzę: nie miałem absolutnie nic wspólnego z planami rajdu. Byłem równie zaskoczony i zszokowany, co admin Virusa, który się ze mną skontaktował. Jest mi przykro, że użytkownicy mojego forum chcieli się bawić kosztem nie tylko moim, ale i użytkowników oraz administracji Virusa, którzy (chyba) nic im nie zrobili.
Dlaczego jednak wspominam o dawno pogrzebanym Emptiness? Jeden z uczestników planowania rajdu prywatnie powiedział mi nie dalej jak miesiąc temu, że nie widzieli w sprawie z DC absolutnie nic złego i że gdyby nie wykruszyła im się ekipa do takich akcji, to w dalszym ciągu by się zachowywali w ten sposób. Jako znajomy i dawny kolega administracji oraz użytkowników Virusa, mimo pewnych prywatnych spin, wolałem im tego zaoszczędzić. Byli to moi znajomi. Tak samo jak użytkownicy mojego forum.
Zawiodłem się na tych osobach nawet nie tyle jako administrator, co jako osoba. Osoba, która lubiła je i próbowała zapewnić im dopracowane miejsce do gry. W tej chwili jest mi ogromnie smutno. Cholernie smutno dlatego, że ludzie z mojego forum wiedzieli, jak ciężko było mi od września przez pewne wydarzenia z życia prywatnego, a i tak postanowili zrobić coś, co miało sprawić mi przykrość. Forum zostało postawione w maju tego roku, jednak pracowałem nad nim jeszcze wcześniej. Cały ten czas poszedł w błoto. Zupełnie cała zawartość forum jest obecnie schowana bądź skasowana. Jeżeli ktoś chce coś odzyskać - zapraszam na discorda by się po to zgłosić: Hachirō#4976. Strony raczej nie usunę przynajmniej przez pewien czas (od kilku miesięcy do roku), na wypadek gdyby ktoś chciał za moją zgodą czerpać kiedyś z jej zawartości.
Jest to moja ostatnia wypowiedź w tej sprawie. W dalsze dyskusje się nie wdaję.
Pragnę też sprostować sprawę tego, że niektórzy, po otrzymanych screenach, wywnioskowali, że chcę tworzeniem forum zaszkodzić Virusowi czy tam zabrać mu graczy. Otóż jest to dalekie od prawdy. Zdanie "robimy forum lepsze od Virusa" padło podczas rozmów o poprzednim projekcie (w dodatku nie ode mnie), a przy Północy nie pracowała nawet osoba, która to powiedziała. Nie pracował przy tym forum absolutnie nikt, kto uważał, że chcemy robić "forum lepsze od Virusa".

Mowa: #4E2A28 x MG: #603b28

Powrót do góry Go down

Szczęśliwej drogi już czas~
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Igrzyska czas zacząć!
» jutro możemy być szczęśliwi
» Lista zaklęć
» "Portret numerologiczny 11 22 33 44" V. B. Bułhakow