Share | 

Gigantyczny temat do dyskusji

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Haczyk
Siewca
Liczba postów : 218
No dobra, słuchajcie. Ten temat będzie gigantem. Są do zrobienia… rzeczy. Różne, duże, małe, ale ogólnie mające podstawę w użytkownikach. Chcę was spytać o zdanie w dużej ilości spraw. Jak nie macie zdania  na temat X, ale na temat Y już tak, to olejcie X i uwzględnijcie Y. Zaznaczam, że to są zmiany, które chcę wprowadzić w listopadzie. Będę więc wdzięczny za dyskusję na ten temat, w dodatku taką, z jakiej uda mi się powyciągać wnioski.

DUŻY ROZSTRZAŁ W GRUPACH
Pewne są mniej lub bardziej chętnie wybierane. No tak zawsze jest, kwestia atrakcyjności. I fajnie by było, gdyby coś zrobić z tymi niepopularnymi frakcjami; póki co mamy duży rozrzut i poza Wolnością, Monolitem i Samotnikami ciężko byłoby zebrać więcej niż 3 osoby na jakąś frakcyjną akcję. I jest kilka opcji sugerujących to, jak z tego wyjść.

1) Usunięcie frakcji.
Wow, to drastyczne. Co nie? Ale na dobrą sprawę, przynajmniej tymczasowo, moglibyśmy skleić te grupy bez ideologii (bandyci, najemnicy, samotnicy) w jedno. Nikt nie zakaże samotnikowi napadać i kraść. Nikt nad nim nie stoi. A najemnikiem (w kontekście sposobu zarobku, a nie tajemniczej frakcji) na dobrą  sprawę każdy z nas jest. Podejmujemy się fuch od zleceniodawców i tak dalej. Jak mówiłem, może to być rozwiązanie tymczasowe; gdyby pojawił się w pewnym momencie głos za tym, by wprowadzić te grupy ponownie, można to zrobić. Do tego czasu mogłyby działać jako podgrupy na zasadzie tej z Rostoku.
+ Rozrzut widocznie mniejszy.
+ Sugeruje większe skupienie się na frakcjach z ideologią.
- Nieładne upchnięcie do jednego wora.
- Przekombinowane.

2) Zamknięcie zapisów do największych grup.
Miałoby to na ten moment dotknąć Najemników, Samotników i Wolność. Chodzi o to, żeby trochę zachęcić ludzi do działania w grupach niepopularnych. Bandytę mamy jednego, Powinnościowców w zasadzie żadnych. No niefajnie, dla mnie głównie w przypadku Powinności, bo uważam, że ta grupa ma duży potencjał i fantastyczny pomysł. Przydałoby się też więcej mieszkańców, można by było zakręcić wokół Chabnego jakiś event wiążący się z Zoną. Byłoby to rozwiązanie również tymczasowe, mające na celu doprowadzenie do sytuacji, gdy w grupach będą minimum 4-5 aktywne osoby. Nie musi tak być nawet w każdej, byleby więcej grup niż 3 były zdatne do większych akcji. Ogólnie myślę, że to nie powinno objąć osób, które mają w tej chwili karty w budowie. Zerkam między innymi na Wilczka, który chce zacząć od samotnika, ale się wbić w jakąś inną frakcję fabularnie.
+ Zmniejszenie dysproporcji.
+ Zachęta do robienia postaci w mniej popularnych frakcjach.
- Może zniechęcić ludzi do rejestracji na zasadzie „o kurwa, zamknęli Najemników, jedyna fajna frakcja, nie rejestruję się”.

3) Zostawiamy jak jest. Lol
+ Proste.
- No nic nie robi z rozrzutem, jezusmarian.

MIASTECZKO
Dobra. Ogólnie skoro jesteśmy przy grupach, to kopnę właśnie temat Miejscowych. STRUKTURA, HA! Ona miała być, nawet ją zapowiadałem. Dokładnie, kropka w kropkę, według zawodów, ale porzuciłem ten pomysł, bo spis rang miał wtedy z 40 pozycji w samych mieszczuchach. Mam wrażenie, że można wprowadzić ten podział, ale uogólniony do:

— Likwidatorów — no pomagają stalkerom.
— Stróży prawa — milicja by się przydała i mogłaby coś tam robić w kierunku zwalczania stalkerstwa.
— Obywatele — ranga to zawód. Zwykły zjadacz chleba.
— Kable — ogólnie rozmawiałem kiedyś z jednym userem o randze analogicznej do likwidatorów, ale współpracującej z wojskiem. Wtyki, które miałyby wyłapywać informacje o miejscach pobytu stalkerów. Nazwa takiej rangi… Ktoś ma pomysł? Szpiega mamy u Najemników. Wtyka chyba brzmi okej. Kabel… No nie wiem.
— Nietutejsi — wszelkie dziennikarzyny i inne takie. Nazwa też do dogadania, Jezu, jest późno jak to piszę. >:

Myślę, że mogłoby to urozmaicić rozgrywkę i zachęcić do robienia postaci w Miejscowych. Można by było wtedy traktować likwidatorów i ich przeciwników jako mini-frakcje, planujące i knujące na swoich subforach. Rywalizacja by fajnie napędzała ten układ, chyba.
To idę dalej…

HACZYK, ĆWOKU, OGARNIJ NAWIGACJĘ FORUM.
No ja wiem. Wiem. XD Zacznę od tego, co niektórzy często podają jako istotne. Spis tematów na forum. I mam zamiar go zrobić. Jako przykładową formę podam spis wizerunków na Edenie: https://eden-pbf.pl/app.php/forms/wizerunki/wspolczesne
Rozwijając, mam na myśli taki układ, że również mielibyśmy tabelkę sklejoną na wzór tej z linku wyżej, w pierwszej kolumnie byłyby tytuły tematów, w drugiej — opis tematów w tagach. Myślę, że najlepiej byłoby posortować tematy według typu, to jest — miejsce fabularne, tematy dotyczące tworzenia postaci, mechanika, fabuła i uniwersum, organizacja. Idąc dalej, wezmę pod lupę lokacje. Tagi dla opisania lokacji miałyby wyglądać następująco:

Typ zagrożenia: skupisko anomalii (i podane w nawiasie jakiej), siedlisko mutanta (jak wcześniej), terytorium frakcji (no znowu), brak zagrożenia, promieniowanie, fale psioniczne
Typ lokacji: opuszczona zabudowa, wieś, miasto, Chabne, las, bagna, fabryka, podziemia i co tam jeszcze wykombinujemy.
Dział: no… w którym dziale jest… |:

I w sumie nie wiem co tu dalej dać. Wielkość? W zasadzie i tak kilka tagów można by przypisać do jednego miejsca. Nie wiem czy jest sens dodawać coś więcej. W przypadku niefabularnych tematów, mogę podrzucić tagi na nie, ale na ten moment… No nie chce mi się. XD Dlaczego taka forma? A dlatego, że jeśli po prostu klikniesz control + f, możesz łatwo wyszukać każdy z takich tagów. Chcesz szukać artefaktów z elektro? Wyszukujesz i masz. Plusik jest też taki, że łatwo byłoby kontrolować to, jakich lokacji jest dużo, a jakich mało.

OKEJ, A CO Z MAPĄ, HACZYK, GADAJ.
No gadam! Co do mapy, myślę o używaniu na forum tej: https://i.imgur.com/jI0JvgS.jpg. Jest z moda „Narodnaya Solyanka”  i ma wszystkie lokacje, które być na forum powinny. I ten drugi brzeg, rawr (uwzględnia nie wiem czemu Zaton i Jupiter, które u nas powinny znajdować się chyba na północ od Prypeci, ale coś z tym zrobimy). Z niego byśmy póki co nie korzystali, bo raz, że w moda nie grałem i nie wiem co tam jest, dwa, że mamy pustki już w obecnych działach. Trzy — EVENT, EVENT, EVENT.

To co dalej z tą mapą? Ojej, na pewno w interaktywną bawić się nie chcę, przynajmniej póki co, bo nie mam możliwości nawet tego kontrolować. Robi się to javascriptem, którego mój komputer nie uciągnie (szczególnie ciężkich stron w ogóle nie ładuje). Nie wykluczam, że jak zarobię na nowy komputer, to mi się uda. Ogólnie co do tego, to chciałbym ustalić, to… co powinno się znaleźć na mapie? Moje propozycje brzmią:
— zaznaczenie najpopularniejszych przejść między obszarami
— podpisane lokacje-fora (Agroprom jako obszar) i lokacje-subfora (instytut Agroprom - baza Powinności)
— jakieś „landmarki” jak specyficzne budynki czy inne obiekty, po 2-3 na lokację

Pojawił się głos, byśmy wytyczyli odległości na mapie. Czy to jest potrzebne, jak myślicie? I w jaki sposób? Myślę, że można, jeśli już mielibyśmy się w to bawić, zaznaczyć jaki jest dystans między:
— przejściami między poszczególnymi lokacjami
— bazami a przejściami
— przejściami a „landmarkami”
— Kordonem a Chabnem, ofc

Weźmy pod uwagę, że Zona to obszar o promieniu tych 30 kilometrów wokół Elektrowni. Jako tako, kiedy już ustalimy ostateczną mapkę, można wszystko wyliczyć nawet na oko, stosując pewną skalę.

TAK DUŻO PISANIA, TAK MAŁO CZASU
Bo chodzi mi o to, że możemy wydłużyć czas na KP do dwóch miesięcy, takoż czas do przeniesienia do nieaktywnych i kasacji kont. Zasada magicznego miesiąca chodzi za mną od czasów, kiedy community pbfów było trochę młodsze i miało więcej czasu. Chyba nie zaszkodzi przedłużenie tego czasu, ale jak wy myślicie? Ogólnie byłbym też wdzięczny, jakbyście się logowali z multikont choćby raz dziennie. Nie jesteśmy martwym forum i się nie zbliżamy do takiego statusu, ale niektórzy myślą, że jak forum nie ma 20 linijek zalogowanych w ostatnią dobę, to jest dedłe.

KURDE, TEN DZIAŁ ORGANIZACYJNY, WTF.
Nie chciałem rozrzucać tematów na dwadzieścia tysięcy działów, ale może warto rozbić ogłoszenia na:
— Od administracji — ogłoszenia administracyjne (ten główny temat), jakieś zgłoszenia jak bardzo ważnych rzeczy, do spisów, lokacji, nabory
— Od userów — nieobki, wizerunki, zgłoszenia zmian w kp/koncie, sklepik, kto zagra
— Pytania i propozycje — czyli aktualne „techniczne”, ale z przyklejonymi na górze tematami: pytania, błędy, pomniejsze propozycje, propozycje nowych mutków itd. Luzem miałyby być tematy dyskusyjne, jak reputacja albo… albo ten właśnie.

REKLAMA!
No… Właśnie. Jesteśmy na Edenie, w bazie i newsach VLa (jest nawet tekst o Zonie), w wymianach i w sumie na ten moment to tyle. Nie widzę problemu, żebym zrobił na VL temat z reklamą, analogiczny do tego na Edenie. Edeńską mam zamiar aktualizować raz na tydzień/dwa, pewnie z VL bym robił tak samo. Zresztą, co taki właśnie czas staram się rzucać update’y na forum. Ze znanych mi form reklamy pozostaje jeszcze grupka na FB i Discord dla ludzi z forów. Mam jednak przed nimi pewne opory, bo… o rany, zabrzmię jak buc, ale nie chcę, żeby ktoś mi prywatnie zawracał głowę o forum. O forum wolę rozmawiać na forum, nie poza nim. Mogę coś jednak wykombinować, żebym mógł rzucać nowości i żeby prywatności mi nikt nie zgwałcił. Plus żeby nie wysługiwać się innymi, ale mam już pomysł, więc się tym pewnie zajmę.
Moje pytanie brzmi — znacie jakieś sposoby reklamy poza polecaniem znajomym i tymi, które wymieniłem wyżej?

WYGLĄD FORUM
JA WIEM. Jaśniejsze. Postaram się pokombinować z layoutem. Nie musicie mi wypominać, tak jakby co. XD Jestem trochę zabiegany. Jak zrobię to zrobię! Ogólnie wszystkie poprawki z wyglądem odbębnię w swoim czasie.

Mowa: #4E2A28 x MG: #603b28

Powrót do góry Go down
Haczyk
Siewca
Jakby ktoś jednak miał coś do dodania, to czekam do 20.10. W przeciwnym wypadku nic z tego tematu nie wprowadzę.

Powrót do góry Go down
Haczyk
Siewca
Khm. Nikt nie chce ze mną rozmawiać, więc:
1) zamykam samotników, najemników i Wolność
2) wprowadzam strukturę do miejscowych. Właśnie taką jak w propozycji.
3) temat z nawigacją dodaję.
4) mapę też.
5) wydłużam czas do dwóch miesięcy, tę falę czystki już to obejmuje.
6) edytuję dział organizacyjny według właśnie tego wzoru.

Zmiany będą pewnie wchodziły falami, przez 3 dni zostawiam temat otwarty, jakby ktoś chciał coś dodać. Bardziej myślę o sugestia h odnośnie tego, co zmienić, a nie "nie wprowadzaj". Na to był czas, który minął <': trochę szkoda, że na chacie wszyscy chcieli o tym gadać, a jak uporządkowałem te kwestie, to nagle wszyscy zamilkli.

Powrót do góry Go down
Kawa
Likwidator
Liczba postów : 18
Oke... Nie zdążyłam napisać w czasie. Wybacz.

1. Złączenie frakcji nazwać to Stalkerami po prostu, ale zostawić obecny podział jako podgrupę. Najbardziej chodzi mi o Wolność jako przeciwieństwo do Powinności. To jest potrzebne.
2. Miejscowi. Nie Kabel, raczej Donosiciel i nie jestem skłonna ku temu, żeby było jak oddzielna ranga. Jak ktoś będzie piekarzem i będzie miał zamiar donieść o tym, że stalker chleb kupił, to niech to robi. A jak będzie chciał dać od siebie drugi bochenek, to jego sprawa i nie trzeba go od razu nazywać Likwidatorem.
3. Straż u miejscowych. Może raczej wrzucić to jako wojsko? I nie tylko jako miejscowych a jeszcze przy magazynach można się kręcić i przy Kordonie. Wyjdzie z tego "frakcja" ale może ruszy do przodu nieco. Albo nazwać Ochrona, Strażnicy... Zna wtedy wybrać czy wojsko, czy milicja.
4. Likwidator. Trochę mi nie pasuje sama nazwa, chociaż lepszego pomysłu nie mam. Może Anioł?

Mówię:#7d7364
Powrót do góry Go down
Sponsored content
Powrót do góry Go down

Gigantyczny temat do dyskusji
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Pojechane teksty, które mogłeś przegapić!
» Wymiana bannerami - jedyny temat, w którym mogą pisać goście
» Event fantastyczny - Temat do kart postaci
» Pokemonowe Teorie
» Gify temat 1+2 [Hajs się zgadza + Święta!]