Share | 
 

 Doświadczenie

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Czarny Stalker
Admin
Liczba postów : 359
Join date : 19/05/2018
avatar
Doświadczenie odpowiada wiedzy postaci na temat Strefy, zupełnie zerując to, co umiała na Dużej Ziemi. Tutaj każdy wkracza z tego samego punktu, każdy ma czyste konto, każdy jest kimś innym niż był na zewnątrz. Zona pozwala części stalkerów poznawać swoje tajemnice i skarby, jeśli ci dostatecznie postarają się o przeżycie i wykażą się odpowiednim sprytem.

Kot
Doświadczenie to odpowiada praktycznemu braków obycia w Zonie — zazwyczaj są to jednostki, które ledwie wkroczyły do Strefy lub takie, które przesiadują w wiosce kotów w Kordonie i boją się wytknąć za nią nos. Koty to osoby, które może i widziały na oczy anomalie lub kilka mniej groźnych mutantów, ale wiedzę o nich opierają przede wszystkim na słowach starszych stażem stalkerów.
Wymagania: brak.

Stalker
Ktoś o tej randze jest osobą, która trochę lepiej orientuje się w Strefie; sprawniej identyfikuje anomalie czy inne zagrożenie, ma za sobą polowania na mutanty i poszukiwania artefaktów. Niemniej jednak ma wciąż przed sobą długą drogę do chwili, w której mógłby powiedzieć, że faktycznie coś wie o Zonie.
Wymagania: brak.

Doświadczony
To jest już ktoś, kto ma wystarczającą wiedzę o Zonie, by móc omijać swobodnie jej pułapki. Orientuje się bardziej w relacjach między frakcjami, jest znany przez niedużą ilość osób. Doświadczeni stalkerzy zwykle przynależą już do frakcji, które osiedlają się bliżej przejść do centrum Zony.
Wymagania: napisanie historii postaci.

Weteran
Choć mogłoby się wydawać, że nie zaskoczy ich już nic, weterani są cały czas czujni, twierdząc, że właśnie dzięki czujności mogli przetrwać aż tyle w Zonie. Wielu z nich jest tu od kilku miesięcy, inni — od paru lat. Osoby, które osiągnęły ich doświadczenie, chętnie są widziane na wysokich stanowiskach w frakcjach, łącznie z ich liderami.
Wymagania: ranga niedostępna na start.

Ekspert
Posiadają wielką wiedzę na temat Strefy, którą potrafią wykorzystywać w praktyce. Mawia się, że znają sekrety Zony i że nie mają problemów z walką z najstraszniejszymi mutantami. Mimo wszystko nie chełpią się swoim doświadczeniem i wiedzą — mają świadomość tego, że Strefa może ukarać ich za zuchwałość.
Wymagania: ranga niedostępna na start.


Wybór doświadczenia w Karcie Postaci
Każde doświadczenie ma określoną ilość dziwów Zony, których postać musiała uświadczyć. Z założenia poszczególne stopnie doświadczenia mają zobaczyć:

Kot: 1 mutant bądź anomalia
Stalker: 3 mutanty lub anomalie
Doświadczony: 5 mutantów bądź anomalii
Weteran: 10 mutantów lub anomalii
Ekspert: 15 mutantów lub anomalii

Przy czym jednak stopnie weterana oraz eksperta są niedostępne na start. W związku z tym każdy gracz, który wybierze jeden z pierwszych trzech stopni, ma obowiązek określenia w odpowiednim polu w informatorze, jakie mutanty postać widziała dotychczas, dopasowując ich ilość do tej dostępnej dla danego stopnia.

Awanse na wyższe doświadczenie
Właściwie polegają przede wszystkim na dostosowaniu swojej postaci do wymogów danego stopnia poprzez fabularne rozwijanie jej. W chwili, gdy kot chce awansować na stalkera, musi zobaczyć kolejne dwa mutanty bądź dwie anomalie oraz przeprowadzić w Zonie przynajmniej trzy fabuły. Aktywność fabularna jest bowiem dodatkowym warunkiem koniecznym do awansu postaci, a doświadczenie jest wyznacznikiem wiedzy postaci na temat Zony. Poniżej przedstawione są ilości wątków koniecznych do odbycia oraz mutantów bądź anomalii koniecznych do zobaczenia w Zonie.

Kot -> Stalker: 3 mutanty/anomalie, 3 fabuły
Stalker -> Doświadczony: 5 mutantów, 5 fabuł
Doświadczony -> Weteran: 10 mutantów, 10 fabuł
Weteran -> Ekspert: 15 mutantów, 15 fabuł

To, jakie dziwy postać zobaczyła, należy dopisywać stale w informatorze. Liczą się tu zarówno wątki retrospektywne rozgrywające się w Zonie jak i te w głównej fabule. W chwili, gdy postać spełni warunki awansu, należy zgłosić to dowolnemu Mistrzowi Gry, by napisał w informatorze posta upoważniającego do podbicia doświadczenia.
Powrót do góry Go down
 
Doświadczenie
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Doświadczenie I

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
To the North :: Stalkerzy-
Wymiana BanneramiaegyoNorthland HighschoolAbsitOmenHogwartDreamBlackButlerBleach OtherWorldDragon Ball New Generation Rebornover-undertaleVampire KnightVampire Kingdom