Share | 

Nabór na administratora

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Haczyk
Siewca
Liczba postów : 218
Słuchajcie, sprawa jest taka, że z forum za cholerę nie wyrobię. Wiem, że to niemądre — żre mnie dużo stresu, no zdarza się, taką osobą jestem i tyle. Ale to nie o mnie, no, po części na pewno nie. Ogólnie… Szukam kogoś, kto poniesie ze mną krzyż. Zacznę od tego, że moderatorzy bardzo szybko pojawiają się i znikają — nie robię nikomu wyrzutów, tak po prostu jest — a przejdę do tego, że nie będzie mnie przez dwa weekendy w miesiącu, a zatem wtedy, kiedy ludzie będą częściej wchodzić na forum i kiedy de facto byłbym bardziej potrzebny.

Dobra, do czego zmierzam? Potrzebuję kogoś konkretnego. Kogoś, z kim będę mógł podzielić się obowiązkami, kogoś, kto nie wymknie się cichaczem. Będzie przynajmniej patrzył na forum codziennie, będzie się pokazywał, brał czynny udział w dyskusjach — nie chcę administratora widmo. Chcę móc zaufać tej osobie, chcę kogoś ogarniętego. Nie musisz znać uniwersum, choć byłoby dobrze: miło byłoby zobaczyć kogoś, kto chciałby ze mną ułożyć fabułę. Nie musisz umieć kodowań czy grafiki — starczy, że ja je umiem, a jak chcesz, mogę cię poduczyć. Na panelu też nie musisz się znać. Hej, ja też go nie ogarniałem. Nie kryję też, że najchętniej widziałbym na tym stanowisku kogoś, kto na forum jest z miesiąc i kogoś, kto nie będzie stroił fochów. I nie uciekaj od ludzi. Jesteś tu po to, żeby słuchać ich i im pomagać.

Mam nadzieję, że to jako tako zarysowuje to, kto jest potrzebny. Ktoś, kto zgłosi się do tej funkcji tylko i wyłącznie w tym temacie (moje pw jest zamknięte, więc nie ma tak dobrze, mali oszukiści), ma miesiąc na pokazanie się mi i reszcie użytkowników w roli administratora. W tym czasie będzie miał uprawnienia moderatora całego forum. Nie chcę byle kogo wpuszczać do panelu, rozumiesz, ale dowiedź, że można ci zaufać i masz moje serce jak na dłoni. Porozmawiamy sobie tutaj, żeby wszyscy wiedzieli na czym właściwie stoimy.

Mowa: #4E2A28 x MG: #603b28

Powrót do góry Go down
Kawa
Likwidator
Liczba postów : 18
Ok... Uczę się jak to forum funkcjonuje, jaką ma mechanikę, gdzie czego szukać. I szukać się nie boję. Zaczęłam w końcu semestr, zaraz ruszam pełną parą z uczelnią i pracą (oby). Stąd też mogę zająć się trochę mocniej forum.

Co mogę? Nakierowywać ludzi, pomagać im w szybkich odpowiedziach dotyczących tego, co akurat potrzebują wiedzieć jeżeli chodzi o rzuty, poszukiwania czy sprawy związane z informatorem. A jak nie będę czegoś wiedziała, to znajdę i już. Do tego chętnie wymyślę wspólnie jakąś fabułę.

Nie jestem konfliktową osobą, raczej staram się je łagodzić w zarodku, rozmową przede wszystkim, bo często wszystko wyjaśnia. Niestety forum to jedynie literki bez prawdziwych emocji pokazanych na twarzy i w głosie. Zawsze też patrzę na prywatne wiadomości.

Umiem w grafikę. Może nie rysuję wybitnie, ale projekty i obróbka zdjęć/grafik to mój absolutny żywioł. Do tego umiem szukać, jeżeli ktoś będzie miał problem z avatarem.

Co do odpowiedzi w dyskusjach... Powinnam mieć więcej czasu na śledzenie ich. Nie wypowiadam się nie przeczytawszy wszystkiego i kiedy nie mam swojego zdania na dany temat (bo tak też się czasami zdarza).

Wady: Nie obiecuję, że będę dostępna 24h na dobę. Będę się starała wchodzić na forum codziennie rano albo chociaż wieczorem, jeżeli będę miała przegrany dzień (znaczy zarobiony po uszy). Nie umiem w kodowanie. Miewam gorsze wieczory, nawet często. Wtedy piszę mocno w skrócie, jeżeli jest niezrozumiale - pisać o wyjaśnienie. W ważnych postach staram się brać to pod uwagę i poprawiać na bieżąco (rozwijać wypowiedź). Nie potrafię też wchodzić ludziom na głowy.

Ważne: Coś się komuś nie spodobało z mojej strony? Ma jakąś sugestię? PISAĆ. Nie gryzę. Słucham. Ale szczerze i wprost, nie lubię niedomówień. I terminowość, zawsze przestrzegam.

Mówię:#7d7364
Powrót do góry Go down
Szelma
Najemnik
Liczba postów : 46

Także zacznijmy od podstaw:

- Jestem konkretny - jeśli powiem, że coś zrobię, to to zrobię
- Można podzielić się ze mną obowiązkami - jakoś do dwóch tygodni prawdopodobnie będzie szansa, że zmienię się na niektóre dni w maszynkę do postów i biada tym, którzy nie dotrzymują terminów. Uważam się za osobę stosunkowo kreatywną, więc ciekawe idee z mojej strony zazwyczaj nie są odrzucane, a analizowane, bym mógł posłużyć radą.
- W to, że się nie wymknę musicie wierzyć na słowo Szelmy
- "Być" na forum to nie problem. Chwilowo nowych osób brak, a doświadczone wiedzą już co i jak, stąd radą zwykle nie ma służyć komu w kwestiach elementarnych, co do zaś pomocy w stylu przerzucania rzeczy między działami i różnych takich sztuczek - myślę, że mały kursik i będę całkiem sprawnie w tym śmigał. Programowania i grafiki zbytnio nie znam, ale od czego są współforumowicze i inni znajomi
- Bycie "ogarniętym" musisz ocenić sobie sam wedle własnych kryteriów. Tak zdarza mi się rzucić nieśmiesznym żartem
- Wszystkie stalkery przeczytane od deski do deski. Parę lat temu, ale co tam. No, może poza najnowszą pozycją Gołkosia. Jakoś nie było mi po drodze do biblioteki
- Zarejestrowany 13.09.2k18. Powiedzmy, że prawie miesiąc

I skończmy na podstawach. Ewentualne dodatkowe pytania/informacje i tak pewnie wyjdą w praniu

~ Komisarz Szelma

Haczyk
Siewca
Komisarzu Szelmo, Kapitanie Kawo! Ładne CV. Zaczepię was o kilka rzeczy, które przykuły moje oko.

Kawa napisał:Umiem w grafikę. Może nie rysuję wybitnie, ale projekty i obróbka zdjęć/grafik to mój absolutny żywioł. Do tego umiem szukać, jeżeli ktoś będzie miał problem z avatarem.
Ogólnie jest taki plan, żeby przerobić pod forum mapy z gry, tak na wypadek, gdyby nie udało się znaleźć mapki, która uwzględnia wszystko, co powinna mieć (a zatem łączyć lokacje z części gry Czyste Niebo, Cień Czarnobyla oraz modyfikacji Lost Alpha), czułabyś się na siłach, by skleić poszczególne, umówione przez nas, elementy map w jedno tak, by wyglądało jednolicie?

Oboje pełnicie funkcję Mistrza Gry. Jesteście w niej dość elastyczni, macie pomysły i szybko piszecie. Moim planem jest poprowadzenie kilku ścieżek fabularnych składającą się z kilku zleceń. Materiału jest dużo; od tajemnic frakcji Monolit, Grzech, Czyste Niebo, przez podróże na północ i drugi brzeg rzeki Prypeć, po odkrywanie laboratoriów klasy X i rozszerzanie się Zony na miasteczko. Znacie uniwersum, ale tak naprawdę nie ma problemu, żeby odejść od kilku jego założeń, modyfikować je, dokładać nowe elementy. Gdybyście mieli zaplanować jakąś „ścieżkę”, to z jakich etapów by się składała i jaki byłby jej cel?

Oboje zadeklarowaliście, że z reguły będziecie na forum i będziecie odpowiadać na pytania. Gdyby wpadł do nas ktoś totalnie zieloniutki i świeży w PBFach i uniwersum S.T.A.L.K.E.R.a, jak byście go oprowadzili po forum i jakie mielibyście dla niego rady?

Ogólnie... Jak się zapatrujecie na sprawdzanie kart samemu, chcielibyście się w to bawić? Jakie elementy uważacie za kluczowe, by karta przeszła bez problemów? Jakby co, dla mnie nie ma problemów, żebym sam je sprawdzał, bo naprawdę lubię to robić.

Robicie dobre wrażenie i myślę, że jakby co będzie nam się dobrze razem działało. Ruszony został temat podziału obowiązków, a jak niektórzy wiedzą (lub nie), funkcja moderatorów tematów będzie zdejmowana. Wolicie się bawić w uzupełnianie spisów na podstawie nowych KP/zgłoszeń/czegokolwiek, czy w pilnowanie handlu i kontrolowanie cen w zamówieniach specjalnych? Taki luźny przykład.

Droga komunikacji. Oczywiście, jeśli was przyjmę, będziecie mieć dostęp do forum administracyjnego (#prestiżowo), ale czasami niektóre rzeczy dobrze by było omówić coś na szybko. Jak tam z discordem, przeszkadzałoby wam paplanie tam o sprawach administracyjnych? W zasadzie tam byłoby najłatwiej jakby co dopytać o coś z zakresu obowiązków danej osoby.

Jednym z moich planów jest organizowanie tematycznych zabaw, na przykład plebiscytów z okazji święta XYZ. Chodzi o to, że na przykład plebiscyt na Halloween uwzględniałby tytuły powiązane z tym zwyczajem, przykładowo dyniowy potwór byłby tytułem dla strasznej postaci, cukierek dla słodkiej, psikus… no dla psotnika. Osoby pasujące do tych tytułów typowaliby gracze. Jednak gdyby forum pożyło dłużej, a mam nadzieję, że tak będzie, to te oczywiste rzeczy by się wyczerpały. Gdyby trzeba było zmajstrować jakieś nieoczywiste, ale sensowne, no, tak z 5 do 10 tytułów pod jakąś okazję czy święto, na co byście postawili i z jakimi tytułami? Mogą być i dla graczy, i dla postaci.

Powrót do góry Go down
Szelma
Najemnik
Co do ścieżek - na pewno blisko mego serduszka byłyby laboratoria. Zrobiłbym to pewnie tak, że na terenach różnych frakcji pojawiałyby się elementy układanki. Do każdego takiego wątku bralbym postaci tylko z danej frakcji, by nauczyły się razem działać i zacieśniły więzi. Do rozwikłania układanki trzeba by powiedzmy mieć naraz 3 z 6 puzli, więc to decyzja graczy byłoby czy chcą zrabować wrogów, czy połączyć się by razem odkryć swój cel i podzielić się nim lub stoczyć oń ostateczny bój. Dzięki temu w początkowym etapie gracze pisaliby w różnych lokacjach co skróciłoby kolejkę dość wyraźnie. A później.. zobaczyloby się.

Gdyby wpadł ktoś nowy? Cóż. Należałoby najpierw zaznaczyć, że JEDEN GLUPI RUCH I TWOJ STALKER GINIE, potem popytać owego gracza - jakie ma oczekiwania co do rozgrywki, czy zna uniwersum, jak często planuje pisać. Wtedy wskazałoby mu się encyklopedie, doradzilo jak zrobić postać i która frakcja najlepiej pasuje. Wspomniało by się, że lepiej nie brać umiejętności typu "dzierganie na drutach" a potem by się misiaka wzięło na nową sesję i poszczulo ślepymi psami.

Nie zależy mi na sprawdzaniu kart. Pod kątem gramatycznym nie warto, bo to nic nie zmienia. Wypadałoby dać tam DOBRY argument czemu postać weszła do Zony, a reszta obojętnie. Jak dla mnie nawet postać prezydenta Niemiec byłaby spoko. Jedyne czego bym się czepiał i prawdopodobnie zabraniał gry w zonie to postaci które tam się nie powinny znajdować, bo zwyczajnie by nie przeżyły. Taka Chabaź według mnie nie ma racji bytu. No, może gdyby siedziała w bazie bandytów, łatała ich i nie wystawiała nosa bez obstawy. Jak widzę taką postać w środku Czerwonego Lasu to mam ochotę zespawnować K12 ślepych psów i K3 niby psy tak dla przykładu czemu nie należy się szwędać po Zonie bez powodu. Takie postacie niech 1. Łapią parę ran/chorobę popromienną/giną 2. Chodzą z obstawą i wszyscy są szczęśliwi 3 Siedzą poza Zoną. Jest całe miasteczko, wciąż klimat, a i questów nie zabraknie jak ktoś poprosi.

Z wyżej wymienionych wolałbym zajmować się kontrolą cen, zakupów i handlem.

Co do komunikacji - discord spoko. Ewentualnie mała konfa adminowska na FB.

Co do plebiscytów - jak będzie trzeba je wymyślić, to się wymyśli, nie ma co robić rzeczy na zapas.

~ Komisarz Szelma

Haczyk
Siewca
Czepię się rzeczy, które mi nie pasują i potrzebują rozwinięcia, żebym mógł w pełni odpowiedzieć.

Należałoby najpierw zaznaczyć, że JEDEN GLUPI RUCH I TWOJ STALKER GINIE
Gdybym to usłyszał na dzień dobry i nie byłoby żartem, to bym wyszedł i nigdy nie wrócił. xD Nawet jako stary gracz. Pewka, fajnie jak jest zagrożenie, ale regulamin mówi, że MG nie ma prawa uśmiercić postaci ot tak. I to się nie zmieni. Trzeba dać userowi możliwość na wyjście z niebezpieczeństwa. Roleplayowość i realizm nie zawsze się łączą, w tej sytuacji lepiej stawiać na pierwsze. Nie po to robię długo postać, żeby stracić ją przez jedną, jedyną decyzję.

Pod kątem gramatycznym nie warto, bo to nic nie zmienia.
Warto, ale nie tak, jak robiła to poprzednia sprawdzająca. Rażące błędy wytykać należy, jednak proponuję obranie takiej strategii jak ja, to jest:
- Jeśli nie ma technicznych i realistycznych błędów, to przepuścić kp, ale z "uważaj na taki i taki błąd w przyszłości".
- Jeśli są błędy techniczne i realistyczne, poprosić przy okazji o poprawienie błędów językowych.

Wypadałoby dać tam DOBRY argument czemu postać weszła do Zony, a reszta obojętnie.
Uno - z powodem bywa różnie. W serii literackiej choćby Misza Gołkowskiego poszedł do Zony bo tak, bo uznał, że tak będzie. U Haczyka jest potrzeba czucia wolności, u Drugiego - adrenalina bodajże. To jest już dobry argument czy nie jest?
Dos - źle myślisz, reszta nie powinna być obojętna. O tym potem, nie chcę podpowiadać Kawie.

Jedyne czego bym się czepiał i prawdopodobnie zabraniał gry w zonie to postaci które tam się nie powinny znajdować, bo zwyczajnie by nie przeżyły. Taka Chabaź według mnie nie ma racji bytu.
Przepraszam, ale... Co, do kurwy. Niby z jakiej racji chciałbyś komuś zabraniać tworzenia postaci takiej, jaką chce grać? I raczej wolę, żebyś nie podawał konkretnych nicków, to jest ogólnie niezbyt uprzejme względem użytkownika. Podaj zamiast tego KONKRETNE cechy, które przechodzić twoim zdaniem nie powinny. Rozwiń ten punkt.

Jak widzę taką postać w środku Czerwonego Lasu to mam ochotę zespawnować K12 ślepych psów i K3 niby psy tak dla przykładu czemu nie należy się szwędać po Zonie bez powodu. Takie postacie niech 1. Łapią parę ran/chorobę popromienną/giną 2. Chodzą z obstawą i wszyscy są szczęśliwi 3 Siedzą poza Zoną.
Zachowaj to dla siebie... Albo w sumie nie. Nie myśl tak i tego nie praktykuj, bo nie mam zamiaru przepuszczać nawet MG, który uwziął się na graczy, których postaci mu nie podpadły. Musiałem się już użerać z takim jako użytkownik i nie było fajnie.

Co do plebiscytów - jak będzie trzeba je wymyślić, to się wymyśli, nie ma co robić rzeczy na zapas.
Mam rozumieć, że olewasz zadanie mające wpływ na nabór. xD

Powrót do góry Go down
Szelma
Najemnik
Pierwsze - żart żartem, ale przestroga od serca. Nie zdziwiłbym się gdyby ktoś postanowił pogłaskać ślepego psa, a potem płakał, że ten odgryzł mu rękę. Taki Ari miał fatalne rzuty i powinien chyba wedle nich walczyć z kontrolerem na spojrzenia, ale odgrywał wedle swojej postaci, zwracał uwagę na to co trzeba, szczegóły i baity omijał, przez co obecnie wyszedł z sytuacji z podajże jedną raną na nodze i zadrapaniami. Nie mam w intencji uśmiercać postaci, na których tworzenie gracze poświęcili czas i chęci, ale jak ktoś sobie fabularnie przyłoży lufe do głowy i pociągnie za spust to nie będzie rzutów czy Czarny Stalker wyjdzie z krzaków go uratować.

Drugie - błędy realistyczne do poprawy. To na pewno. Ale jak ktoś napisze, że jego postać "niema ochoty na lody" to edukowanie, że spacji czasem należy użyć skończy się na tym, że dwa posty dalej i tak walnie ten sam błąd. Na błędy logiczne, czy składniowe uwagę oczywiście zwracać warto, bo zmieniają sens zdania i zwykle poczynania bohatera. Ja też popełniam błędy, czasem jakieś litery przestawie, u innych też to widzę, ale nic to nikogo nie boli. Mogę sprawdzac dokładnie - nie mam z tym problemu.

Trzecie - chodzi mi o to, żeby ten powód był. Uznaję go za element, który po prostu musi się znaleźć. Jaki on będzie, nie mnie to oceniać. Moja wina, nie wyraziłem się precyzyjnie.

Czwarte - poprzez trzymanie się realiów. Co zrobisz, jak ktoś bez kombinezonu, broni, znajomych itp zacznie sobie pisać w centrum Zony szukając spełniacza życzeń? Jak taki ktoś się tam przedostał omijając anomalie, mutki i nie ginąc w konwulsjach od popromiennej? Powtórzę. Niech sobie gracz zrobi postać jaką chce, ale niech zadba o warunki dla niej. Są bezpieczne strefy jak miasto albo bazy frakcji. Tam może pisać każdy - między sobą lub z mg. Obojętnie. Ale Zona to z definicji strefa, która chce cię zabić na każdym kroku. Tam nie ma sensu by postać nieprzystosowana do Żony przebywała bo nie dałaby rady wyżyć jednego dnia. Od tego jest sprzęt, najemna obstawą i wiele innych, ale jeśli się tego nie stosuje, to słabo. Widzę, że mój pogląd jest dość ostry, a mamy tu podejście liberalne i nie będę się z tym kłócił. Każdy chce się na forum bawić - to jasne. Proponował bym jakieś wyraźne zakreślenie tego tematu - np. przed wątkiem z mg określenie sobie prywatnie czy lecimy ciężkim klimatem, krew, pot i łzy, czy spacerek po jesiennym polu usłanym świecącymi się kulkami. Nie ma problemu prowadzić takich sesji. Tylko nie wiem czy wtedy ma sens wchodzenie MG do wątków graczy w losowych momentach, bo albo robi się to żeby graczy utemperować za coś albo się zaczyna prowadzić im sesję, a wtedy ustala się jak gramy. To samo z kolejnym fragmentem. Możemy to dokładniej omówić. Wal ostro pytaniami - staram się wyłożyć swój punkt widzenia, ale wiem, że mogę to robić w niejasny sposób.

Plebiscyty - raz, że nie lubię robić niepotrzebnych rzeczy na zapas. Ostatnio mówiłeś o odwołaniu eventu aka dom z morderstwem. Nie chcę siedzieć przed telefonem i wymyślać tytułów które może się przydadzą, a może nie. Jak stwierdzisz " za dwa tygodnie robimy plebiscyt. Potrzebujemy rang/tytułów na pojutrze" to się je zrobi. Byle konkretami. Stricte co do plebiscytów uważam, żeby tu akurat dać wszystkim graczom możliwość dodawania tytułów a mg wybierają które przechodzą plus dodają swoje, a to dlatego, że często wymyśla się takie, które samemu uważa się za ciekawe i jest większa szansa że gracz będzie zadowolony z takiego tytułu. Anyway. Halloween owe? Nigdy się w to święto nie bawiłem, ale bardzo proszę.

- Świeca w mroku - dla ostoi chatboxa - gracza, który zawsze jest na czacie nie ważne kiedy się zalogować - on czeka.
- Dobry duszek - dla gracza opiekującego się współgraczamj. Służy radą, linkuje tematy. Pomaga jak może.
- Pusta Dynia - dla postaci, która dokonała głupkowatego czynu
- Spooky Skeleton - dla śmieszka. Gracz lub postać.
- Głos Halloween - można zrobić konkursik na nagrywke tekstu tematycznego
- Dyniowy Vinci - dla autora najlepszego rysunku tematycznego
- Wzór klimatu - dla gracza, który pisze tak, że masz świat przed oczyma. Chociaż może zbyt ogólne :/
- Pajączek/Kosz z cukierkami - dla chytrusa, który zgromadzi najwięcej rubli przez dany okres

Sponsored content
Powrót do góry Go down

Nabór na administratora
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Nabór na MG!
» Nabór do X-Men i rozwój grupy