Share | 
 

 Nabór na administratora

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Haczyk
Siewca
Liczba postów : 227
Join date : 26/06/2018
avatar
Słuchajcie, sprawa jest taka, że z forum za cholerę nie wyrobię. Wiem, że to niemądre — żre mnie dużo stresu, no zdarza się, taką osobą jestem i tyle. Ale to nie o mnie, no, po części na pewno nie. Ogólnie… Szukam kogoś, kto poniesie ze mną krzyż. Zacznę od tego, że moderatorzy bardzo szybko pojawiają się i znikają — nie robię nikomu wyrzutów, tak po prostu jest — a przejdę do tego, że nie będzie mnie przez dwa weekendy w miesiącu, a zatem wtedy, kiedy ludzie będą częściej wchodzić na forum i kiedy de facto byłbym bardziej potrzebny.

Dobra, do czego zmierzam? Potrzebuję kogoś konkretnego. Kogoś, z kim będę mógł podzielić się obowiązkami, kogoś, kto nie wymknie się cichaczem. Będzie przynajmniej patrzył na forum codziennie, będzie się pokazywał, brał czynny udział w dyskusjach — nie chcę administratora widmo. Chcę móc zaufać tej osobie, chcę kogoś ogarniętego. Nie musisz znać uniwersum, choć byłoby dobrze: miło byłoby zobaczyć kogoś, kto chciałby ze mną ułożyć fabułę. Nie musisz umieć kodowań czy grafiki — starczy, że ja je umiem, a jak chcesz, mogę cię poduczyć. Na panelu też nie musisz się znać. Hej, ja też go nie ogarniałem. Nie kryję też, że najchętniej widziałbym na tym stanowisku kogoś, kto na forum jest z miesiąc i kogoś, kto nie będzie stroił fochów. I nie uciekaj od ludzi. Jesteś tu po to, żeby słuchać ich i im pomagać.

Mam nadzieję, że to jako tako zarysowuje to, kto jest potrzebny. Ktoś, kto zgłosi się do tej funkcji tylko i wyłącznie w tym temacie (moje pw jest zamknięte, więc nie ma tak dobrze, mali oszukiści), ma miesiąc na pokazanie się mi i reszcie użytkowników w roli administratora. W tym czasie będzie miał uprawnienia moderatora całego forum. Nie chcę byle kogo wpuszczać do panelu, rozumiesz, ale dowiedź, że można ci zaufać i masz moje serce jak na dłoni. Porozmawiamy sobie tutaj, żeby wszyscy wiedzieli na czym właściwie stoimy.
Powrót do góry Go down
Kawa
Likwidator
Liczba postów : 21
Join date : 03/10/2018
avatar
Ok... Uczę się jak to forum funkcjonuje, jaką ma mechanikę, gdzie czego szukać. I szukać się nie boję. Zaczęłam w końcu semestr, zaraz ruszam pełną parą z uczelnią i pracą (oby). Stąd też mogę zająć się trochę mocniej forum.

Co mogę? Nakierowywać ludzi, pomagać im w szybkich odpowiedziach dotyczących tego, co akurat potrzebują wiedzieć jeżeli chodzi o rzuty, poszukiwania czy sprawy związane z informatorem. A jak nie będę czegoś wiedziała, to znajdę i już. Do tego chętnie wymyślę wspólnie jakąś fabułę.

Nie jestem konfliktową osobą, raczej staram się je łagodzić w zarodku, rozmową przede wszystkim, bo często wszystko wyjaśnia. Niestety forum to jedynie literki bez prawdziwych emocji pokazanych na twarzy i w głosie. Zawsze też patrzę na prywatne wiadomości.

Umiem w grafikę. Może nie rysuję wybitnie, ale projekty i obróbka zdjęć/grafik to mój absolutny żywioł. Do tego umiem szukać, jeżeli ktoś będzie miał problem z avatarem.

Co do odpowiedzi w dyskusjach... Powinnam mieć więcej czasu na śledzenie ich. Nie wypowiadam się nie przeczytawszy wszystkiego i kiedy nie mam swojego zdania na dany temat (bo tak też się czasami zdarza).

Wady: Nie obiecuję, że będę dostępna 24h na dobę. Będę się starała wchodzić na forum codziennie rano albo chociaż wieczorem, jeżeli będę miała przegrany dzień (znaczy zarobiony po uszy). Nie umiem w kodowanie. Miewam gorsze wieczory, nawet często. Wtedy piszę mocno w skrócie, jeżeli jest niezrozumiale - pisać o wyjaśnienie. W ważnych postach staram się brać to pod uwagę i poprawiać na bieżąco (rozwijać wypowiedź). Nie potrafię też wchodzić ludziom na głowy.

Ważne: Coś się komuś nie spodobało z mojej strony? Ma jakąś sugestię? PISAĆ. Nie gryzę. Słucham. Ale szczerze i wprost, nie lubię niedomówień. I terminowość, zawsze przestrzegam.

___________________
Kawa to najważniejszy posiłek dnia.
Mówię:#7d7364
Powrót do góry Go down
Szelma
Najemnik
Liczba postów : 50
Join date : 13/09/2018
avatar


Także zacznijmy od podstaw:

- Jestem konkretny - jeśli powiem, że coś zrobię, to to zrobię
- Można podzielić się ze mną obowiązkami - jakoś do dwóch tygodni prawdopodobnie będzie szansa, że zmienię się na niektóre dni w maszynkę do postów i biada tym, którzy nie dotrzymują terminów. Uważam się za osobę stosunkowo kreatywną, więc ciekawe idee z mojej strony zazwyczaj nie są odrzucane, a analizowane, bym mógł posłużyć radą.
- W to, że się nie wymknę musicie wierzyć na słowo Szelmy
- "Być" na forum to nie problem. Chwilowo nowych osób brak, a doświadczone wiedzą już co i jak, stąd radą zwykle nie ma służyć komu w kwestiach elementarnych, co do zaś pomocy w stylu przerzucania rzeczy między działami i różnych takich sztuczek - myślę, że mały kursik i będę całkiem sprawnie w tym śmigał. Programowania i grafiki zbytnio nie znam, ale od czego są współforumowicze i inni znajomi
- Bycie "ogarniętym" musisz ocenić sobie sam wedle własnych kryteriów. Tak zdarza mi się rzucić nieśmiesznym żartem
- Wszystkie stalkery przeczytane od deski do deski. Parę lat temu, ale co tam. No, może poza najnowszą pozycją Gołkosia. Jakoś nie było mi po drodze do biblioteki
- Zarejestrowany 13.09.2k18. Powiedzmy, że prawie miesiąc

I skończmy na podstawach. Ewentualne dodatkowe pytania/informacje i tak pewnie wyjdą w praniu

~ Komisarz Szelma

___________________
#a82323
#b7ba1f
Powrót do góry Go down
Haczyk
Siewca
Liczba postów : 227
Join date : 26/06/2018
avatar
Komisarzu Szelmo, Kapitanie Kawo! Ładne CV. Zaczepię was o kilka rzeczy, które przykuły moje oko.

Kawa napisał:Umiem w grafikę. Może nie rysuję wybitnie, ale projekty i obróbka zdjęć/grafik to mój absolutny żywioł. Do tego umiem szukać, jeżeli ktoś będzie miał problem z avatarem.
Ogólnie jest taki plan, żeby przerobić pod forum mapy z gry, tak na wypadek, gdyby nie udało się znaleźć mapki, która uwzględnia wszystko, co powinna mieć (a zatem łączyć lokacje z części gry Czyste Niebo, Cień Czarnobyla oraz modyfikacji Lost Alpha), czułabyś się na siłach, by skleić poszczególne, umówione przez nas, elementy map w jedno tak, by wyglądało jednolicie?

Oboje pełnicie funkcję Mistrza Gry. Jesteście w niej dość elastyczni, macie pomysły i szybko piszecie. Moim planem jest poprowadzenie kilku ścieżek fabularnych składającą się z kilku zleceń. Materiału jest dużo; od tajemnic frakcji Monolit, Grzech, Czyste Niebo, przez podróże na północ i drugi brzeg rzeki Prypeć, po odkrywanie laboratoriów klasy X i rozszerzanie się Zony na miasteczko. Znacie uniwersum, ale tak naprawdę nie ma problemu, żeby odejść od kilku jego założeń, modyfikować je, dokładać nowe elementy. Gdybyście mieli zaplanować jakąś „ścieżkę”, to z jakich etapów by się składała i jaki byłby jej cel?

Oboje zadeklarowaliście, że z reguły będziecie na forum i będziecie odpowiadać na pytania. Gdyby wpadł do nas ktoś totalnie zieloniutki i świeży w PBFach i uniwersum S.T.A.L.K.E.R.a, jak byście go oprowadzili po forum i jakie mielibyście dla niego rady?

Ogólnie... Jak się zapatrujecie na sprawdzanie kart samemu, chcielibyście się w to bawić? Jakie elementy uważacie za kluczowe, by karta przeszła bez problemów? Jakby co, dla mnie nie ma problemów, żebym sam je sprawdzał, bo naprawdę lubię to robić.

Robicie dobre wrażenie i myślę, że jakby co będzie nam się dobrze razem działało. Ruszony został temat podziału obowiązków, a jak niektórzy wiedzą (lub nie), funkcja moderatorów tematów będzie zdejmowana. Wolicie się bawić w uzupełnianie spisów na podstawie nowych KP/zgłoszeń/czegokolwiek, czy w pilnowanie handlu i kontrolowanie cen w zamówieniach specjalnych? Taki luźny przykład.

Droga komunikacji. Oczywiście, jeśli was przyjmę, będziecie mieć dostęp do forum administracyjnego (#prestiżowo), ale czasami niektóre rzeczy dobrze by było omówić coś na szybko. Jak tam z discordem, przeszkadzałoby wam paplanie tam o sprawach administracyjnych? W zasadzie tam byłoby najłatwiej jakby co dopytać o coś z zakresu obowiązków danej osoby.

Jednym z moich planów jest organizowanie tematycznych zabaw, na przykład plebiscytów z okazji święta XYZ. Chodzi o to, że na przykład plebiscyt na Halloween uwzględniałby tytuły powiązane z tym zwyczajem, przykładowo dyniowy potwór byłby tytułem dla strasznej postaci, cukierek dla słodkiej, psikus… no dla psotnika. Osoby pasujące do tych tytułów typowaliby gracze. Jednak gdyby forum pożyło dłużej, a mam nadzieję, że tak będzie, to te oczywiste rzeczy by się wyczerpały. Gdyby trzeba było zmajstrować jakieś nieoczywiste, ale sensowne, no, tak z 5 do 10 tytułów pod jakąś okazję czy święto, na co byście postawili i z jakimi tytułami? Mogą być i dla graczy, i dla postaci.
Powrót do góry Go down
Szelma
Najemnik
Liczba postów : 50
Join date : 13/09/2018
avatar
Co do ścieżek - na pewno blisko mego serduszka byłyby laboratoria. Zrobiłbym to pewnie tak, że na terenach różnych frakcji pojawiałyby się elementy układanki. Do każdego takiego wątku bralbym postaci tylko z danej frakcji, by nauczyły się razem działać i zacieśniły więzi. Do rozwikłania układanki trzeba by powiedzmy mieć naraz 3 z 6 puzli, więc to decyzja graczy byłoby czy chcą zrabować wrogów, czy połączyć się by razem odkryć swój cel i podzielić się nim lub stoczyć oń ostateczny bój. Dzięki temu w początkowym etapie gracze pisaliby w różnych lokacjach co skróciłoby kolejkę dość wyraźnie. A później.. zobaczyloby się.

Gdyby wpadł ktoś nowy? Cóż. Należałoby najpierw zaznaczyć, że JEDEN GLUPI RUCH I TWOJ STALKER GINIE, potem popytać owego gracza - jakie ma oczekiwania co do rozgrywki, czy zna uniwersum, jak często planuje pisać. Wtedy wskazałoby mu się encyklopedie, doradzilo jak zrobić postać i która frakcja najlepiej pasuje. Wspomniało by się, że lepiej nie brać umiejętności typu "dzierganie na drutach" a potem by się misiaka wzięło na nową sesję i poszczulo ślepymi psami.

Nie zależy mi na sprawdzaniu kart. Pod kątem gramatycznym nie warto, bo to nic nie zmienia. Wypadałoby dać tam DOBRY argument czemu postać weszła do Zony, a reszta obojętnie. Jak dla mnie nawet postać prezydenta Niemiec byłaby spoko. Jedyne czego bym się czepiał i prawdopodobnie zabraniał gry w zonie to postaci które tam się nie powinny znajdować, bo zwyczajnie by nie przeżyły. Taka Chabaź według mnie nie ma racji bytu. No, może gdyby siedziała w bazie bandytów, łatała ich i nie wystawiała nosa bez obstawy. Jak widzę taką postać w środku Czerwonego Lasu to mam ochotę zespawnować K12 ślepych psów i K3 niby psy tak dla przykładu czemu nie należy się szwędać po Zonie bez powodu. Takie postacie niech 1. Łapią parę ran/chorobę popromienną/giną 2. Chodzą z obstawą i wszyscy są szczęśliwi 3 Siedzą poza Zoną. Jest całe miasteczko, wciąż klimat, a i questów nie zabraknie jak ktoś poprosi.

Z wyżej wymienionych wolałbym zajmować się kontrolą cen, zakupów i handlem.

Co do komunikacji - discord spoko. Ewentualnie mała konfa adminowska na FB.

Co do plebiscytów - jak będzie trzeba je wymyślić, to się wymyśli, nie ma co robić rzeczy na zapas.

~ Komisarz Szelma

___________________
#a82323
#b7ba1f
Powrót do góry Go down
Haczyk
Siewca
Liczba postów : 227
Join date : 26/06/2018
avatar
Czepię się rzeczy, które mi nie pasują i potrzebują rozwinięcia, żebym mógł w pełni odpowiedzieć.

Należałoby najpierw zaznaczyć, że JEDEN GLUPI RUCH I TWOJ STALKER GINIE
Gdybym to usłyszał na dzień dobry i nie byłoby żartem, to bym wyszedł i nigdy nie wrócił. xD Nawet jako stary gracz. Pewka, fajnie jak jest zagrożenie, ale regulamin mówi, że MG nie ma prawa uśmiercić postaci ot tak. I to się nie zmieni. Trzeba dać userowi możliwość na wyjście z niebezpieczeństwa. Roleplayowość i realizm nie zawsze się łączą, w tej sytuacji lepiej stawiać na pierwsze. Nie po to robię długo postać, żeby stracić ją przez jedną, jedyną decyzję.

Pod kątem gramatycznym nie warto, bo to nic nie zmienia.
Warto, ale nie tak, jak robiła to poprzednia sprawdzająca. Rażące błędy wytykać należy, jednak proponuję obranie takiej strategii jak ja, to jest:
- Jeśli nie ma technicznych i realistycznych błędów, to przepuścić kp, ale z "uważaj na taki i taki błąd w przyszłości".
- Jeśli są błędy techniczne i realistyczne, poprosić przy okazji o poprawienie błędów językowych.

Wypadałoby dać tam DOBRY argument czemu postać weszła do Zony, a reszta obojętnie.
Uno - z powodem bywa różnie. W serii literackiej choćby Misza Gołkowskiego poszedł do Zony bo tak, bo uznał, że tak będzie. U Haczyka jest potrzeba czucia wolności, u Drugiego - adrenalina bodajże. To jest już dobry argument czy nie jest?
Dos - źle myślisz, reszta nie powinna być obojętna. O tym potem, nie chcę podpowiadać Kawie.

Jedyne czego bym się czepiał i prawdopodobnie zabraniał gry w zonie to postaci które tam się nie powinny znajdować, bo zwyczajnie by nie przeżyły. Taka Chabaź według mnie nie ma racji bytu.
Przepraszam, ale... Co, do kurwy. Niby z jakiej racji chciałbyś komuś zabraniać tworzenia postaci takiej, jaką chce grać? I raczej wolę, żebyś nie podawał konkretnych nicków, to jest ogólnie niezbyt uprzejme względem użytkownika. Podaj zamiast tego KONKRETNE cechy, które przechodzić twoim zdaniem nie powinny. Rozwiń ten punkt.

Jak widzę taką postać w środku Czerwonego Lasu to mam ochotę zespawnować K12 ślepych psów i K3 niby psy tak dla przykładu czemu nie należy się szwędać po Zonie bez powodu. Takie postacie niech 1. Łapią parę ran/chorobę popromienną/giną 2. Chodzą z obstawą i wszyscy są szczęśliwi 3 Siedzą poza Zoną.
Zachowaj to dla siebie... Albo w sumie nie. Nie myśl tak i tego nie praktykuj, bo nie mam zamiaru przepuszczać nawet MG, który uwziął się na graczy, których postaci mu nie podpadły. Musiałem się już użerać z takim jako użytkownik i nie było fajnie.

Co do plebiscytów - jak będzie trzeba je wymyślić, to się wymyśli, nie ma co robić rzeczy na zapas.
Mam rozumieć, że olewasz zadanie mające wpływ na nabór. xD
Powrót do góry Go down
Szelma
Najemnik
Liczba postów : 50
Join date : 13/09/2018
avatar
Pierwsze - żart żartem, ale przestroga od serca. Nie zdziwiłbym się gdyby ktoś postanowił pogłaskać ślepego psa, a potem płakał, że ten odgryzł mu rękę. Taki Ari miał fatalne rzuty i powinien chyba wedle nich walczyć z kontrolerem na spojrzenia, ale odgrywał wedle swojej postaci, zwracał uwagę na to co trzeba, szczegóły i baity omijał, przez co obecnie wyszedł z sytuacji z podajże jedną raną na nodze i zadrapaniami. Nie mam w intencji uśmiercać postaci, na których tworzenie gracze poświęcili czas i chęci, ale jak ktoś sobie fabularnie przyłoży lufe do głowy i pociągnie za spust to nie będzie rzutów czy Czarny Stalker wyjdzie z krzaków go uratować.

Drugie - błędy realistyczne do poprawy. To na pewno. Ale jak ktoś napisze, że jego postać "niema ochoty na lody" to edukowanie, że spacji czasem należy użyć skończy się na tym, że dwa posty dalej i tak walnie ten sam błąd. Na błędy logiczne, czy składniowe uwagę oczywiście zwracać warto, bo zmieniają sens zdania i zwykle poczynania bohatera. Ja też popełniam błędy, czasem jakieś litery przestawie, u innych też to widzę, ale nic to nikogo nie boli. Mogę sprawdzac dokładnie - nie mam z tym problemu.

Trzecie - chodzi mi o to, żeby ten powód był. Uznaję go za element, który po prostu musi się znaleźć. Jaki on będzie, nie mnie to oceniać. Moja wina, nie wyraziłem się precyzyjnie.

Czwarte - poprzez trzymanie się realiów. Co zrobisz, jak ktoś bez kombinezonu, broni, znajomych itp zacznie sobie pisać w centrum Zony szukając spełniacza życzeń? Jak taki ktoś się tam przedostał omijając anomalie, mutki i nie ginąc w konwulsjach od popromiennej? Powtórzę. Niech sobie gracz zrobi postać jaką chce, ale niech zadba o warunki dla niej. Są bezpieczne strefy jak miasto albo bazy frakcji. Tam może pisać każdy - między sobą lub z mg. Obojętnie. Ale Zona to z definicji strefa, która chce cię zabić na każdym kroku. Tam nie ma sensu by postać nieprzystosowana do Żony przebywała bo nie dałaby rady wyżyć jednego dnia. Od tego jest sprzęt, najemna obstawą i wiele innych, ale jeśli się tego nie stosuje, to słabo. Widzę, że mój pogląd jest dość ostry, a mamy tu podejście liberalne i nie będę się z tym kłócił. Każdy chce się na forum bawić - to jasne. Proponował bym jakieś wyraźne zakreślenie tego tematu - np. przed wątkiem z mg określenie sobie prywatnie czy lecimy ciężkim klimatem, krew, pot i łzy, czy spacerek po jesiennym polu usłanym świecącymi się kulkami. Nie ma problemu prowadzić takich sesji. Tylko nie wiem czy wtedy ma sens wchodzenie MG do wątków graczy w losowych momentach, bo albo robi się to żeby graczy utemperować za coś albo się zaczyna prowadzić im sesję, a wtedy ustala się jak gramy. To samo z kolejnym fragmentem. Możemy to dokładniej omówić. Wal ostro pytaniami - staram się wyłożyć swój punkt widzenia, ale wiem, że mogę to robić w niejasny sposób.

Plebiscyty - raz, że nie lubię robić niepotrzebnych rzeczy na zapas. Ostatnio mówiłeś o odwołaniu eventu aka dom z morderstwem. Nie chcę siedzieć przed telefonem i wymyślać tytułów które może się przydadzą, a może nie. Jak stwierdzisz " za dwa tygodnie robimy plebiscyt. Potrzebujemy rang/tytułów na pojutrze" to się je zrobi. Byle konkretami. Stricte co do plebiscytów uważam, żeby tu akurat dać wszystkim graczom możliwość dodawania tytułów a mg wybierają które przechodzą plus dodają swoje, a to dlatego, że często wymyśla się takie, które samemu uważa się za ciekawe i jest większa szansa że gracz będzie zadowolony z takiego tytułu. Anyway. Halloween owe? Nigdy się w to święto nie bawiłem, ale bardzo proszę.

- Świeca w mroku - dla ostoi chatboxa - gracza, który zawsze jest na czacie nie ważne kiedy się zalogować - on czeka.
- Dobry duszek - dla gracza opiekującego się współgraczamj. Służy radą, linkuje tematy. Pomaga jak może.
- Pusta Dynia - dla postaci, która dokonała głupkowatego czynu
- Spooky Skeleton - dla śmieszka. Gracz lub postać.
- Głos Halloween - można zrobić konkursik na nagrywke tekstu tematycznego
- Dyniowy Vinci - dla autora najlepszego rysunku tematycznego
- Wzór klimatu - dla gracza, który pisze tak, że masz świat przed oczyma. Chociaż może zbyt ogólne :/
- Pajączek/Kosz z cukierkami - dla chytrusa, który zgromadzi najwięcej rubli przez dany okres


___________________
#a82323
#b7ba1f
Powrót do góry Go down
Kawa
Likwidator
Liczba postów : 21
Join date : 03/10/2018
avatar
PisanieTemat: Odpowiedzi
MAPA
Nie mam pojęcia, czy da się je skleić w jedną całość, bo nie mam pojęcia jak wyglądają. Niemniej jednak na pewno jakieś ogarnięcie tematu się przyda i zrobię to jakoś jesień/zima. Teraz trochę miałam na głowie za dużo, ale myślę, że listopad będzie już spokojniejszym miesiącem, żeby usiąść do komputera. Gdyby nie udało ich się jakoś ze sobą połączyć, to nawet zaznaczenie wyjść w inne lokacje jest możliwe. Nie bawię się tylko w robienie interaktywnych. Nie umiem we flasha. Znaczy... Jak bym się uparła, to pewnie byłoby to wykonalne, ale chyba przerost czasu do pracy.

ŚCIEŻKA FABULARNA
Pomysłów jak zawsze, dużo. Chociażby przerobienie z graczami fabuły którejś książki ze stalkera albo chociaż opowiadania. Np. "Mleczarni" Gołkowskiego, co zrobiliby inni, jak się zachowali, co by z tego wyniknęło.
Z pomysłów autorskich wybrałabym np. badania naukowe w Czerwonym Lesie. Przeprowadzenie pary durnych naukowców przez jego kolejne lokacje, rozstawianie pułapek na nornice do późniejszych badań. Jednocześnie znaleziono by fragment ciała jakiegoś stalkera albo cywilnego, które nie byłoby pofragmentowane przez mutanty. Zniknąłby jeden z naukowców. Kolejnego dnia znaleziono by i jego fragment ciała wraz z ostrzeżeniem o dalszych pracach. Drugi z naukowców jednak uparłby się o kontynuowanie badań. Zniknęły by dokumenty, które trzeba by odzyskać. Ginie drugi naukowiec. Stalkerzy znajdują dokumenty, z których jasno wynika, że zwierzęta i rośliny mutują, tak samo choroby i przenoszenie próbek na Dużą Ziemię może spowodować jej zagładę. Wiedzą, że próbki zostały wysłane transportem do Kordonu. Pytanie, czy pójdą przekazać dokumenty? Czy coś im grozi za pojawienie się bez naukowców? I kto jest mordercą? Ustalenia i rzuty wchodzą w tym momencie.

ZIELONI
"Cześć. Trafiłeś do Zony. Nie, nie podawaj swojego imienia, Ona tego nie lubi. Tu należymy wyłącznie do Niej i to ona nam mówi, jak mamy się nazywać. Tak, pseudonim szybko przylgnie sam, każdy ma jakąś wadę. Nie, tu jesteś martwy odkąd przekroczyłeś/łaś zasieki Kordonu, a to jak długo zajmie droga od śmierci do piekła, to już Twoja sprawa. Strefa ma jakieś trzydzieści kilometrów wokół elektrowni w Prypeci. Nigdy dokładnie nie wiadomo ile, ciągle się rozszerza i kurczy w różnych kierunkach, zgodnie z Jej wolą. Tak, Zona jest inteligentna i zmienna jak wybredna kochanka. Nas, stalkerów lubi poddawać swoim gierkom stawiając na drodze wrogich ludzi i zmutowane bestie. Ziemia też jest zmutowana, jest wiele anomalii, ale to długi temat. I ciężko w to uwierzyć. Ale wiesz co? Tutaj żyje się pełnią życia, każdym oddechem, bo nie wiadomo, czy następny jeszcze będzie Ci dany. Polej wódki, tak... Jest wiele lokacji, do których możesz iść, nikt nie będzie Cię raczej zatrzymywał, chyba, że jest to teren jakiejś frakcji, wtedy uważaj. Bezpieczniej chodzić z kimś, możesz się zapytać w "Kto zagra". Czasami za los w Zonie decydują kości i Mistrzowie Gry. To jakby Jej najwierniejsi kochankowie, którzy mogą pomóc lub zaszkodzić Twojej postaci. A opisywać swoje dzieje możesz w dwóch lokacjach naraz, ale uważaj na rany! Przysiądź przy ogniu i odpocznij wśród swoich, a jeżeli chcesz iść jeszcze w nocy, to dobrej Ci Zony, stalkerze!"

KARTY
Nope. Nie umiem tak sprawdzać. Mogę czytać historię i myśleć nad przedmiotami dla tej osoby, ale nie, czy karta ma być zaakceptowana.

OBOWIĄZKI
W zasadzie jest mi obojętne, czego pilnować. Mogę patrzeć na spisy i poprawiać. Chętnie też w wolnym momencie uzupełnię opisy lokacji, bo ich brak mnie kole w oczy i chyba to pierwsza wtopa, na którą spojrzą nowi gracze.

KOMUNIKACJA
Discord nie brzmi źle, tylko czasami nie pokazują mi się ikony powiadomienia na telefonie (nie wiem, dlaczego). Ale staram się jakoś sprawdzać. I nie mówię przez sieć do ludzi. Poza tym można mnie łapać na fb albo telegramie.

PLEBISCYTY
Tu popieram Szelmę, nie robić na zapas, tylko jak faktycznie będziemy planować jakieś święto. Okazji jest dużo, nawet sam jednodniowy event 26 czerwca z okazji katastrofy w Czarnobylu. Tytuły?
- Durak - ten, kto się nawet nie zalogował tego dnia na forum, bo nie włączył alertu w elektrowni
- Pierwszy trup - pierwsze disconnected na cb tego dnia
- Strażak - on się pojawia na cb, trzy osoby milkną. Zgasił równo
- Beton - człowiek beton. Dla tego, kto wytłumaczy jakiegoś straaasznego suchara, na cb
- Ruskie kamikaze - poziom trudny z MG w wątku z elektrownią. Reaktor buch buch a postać stoi i patrzy zamiast uciekać
- Wyznawca - ten, co widząc gniew reaktora przechodzi fabularnie do frakcji Monolit
- Lampka - postać, która zbierze 3 siwerty w wątku, fabularne, radiacyjne
Ale ogólnie w wymyślaniu "zabaw" na forum to potrzebuję pomocy, nigdy tego nie robiłam i nie umiem jeszcze sobie wyobrazić, jak to ma działać.

___________________
Kawa to najważniejszy posiłek dnia.
Mówię:#7d7364
Powrót do góry Go down
Sponsored content
Powrót do góry Go down
 
Nabór na administratora
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
To the North :: Od administracji-
Wymiana BanneramiaegyoNorthland HighschoolAbsitOmenHogwartDreamBlackButlerBleach OtherWorldDragon Ball New Generation Rebornover-undertaleVampire KnightVampire Kingdom