Share | 
 

 mikropłatności

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Gość
Gość
Zgodnie z zaleceniem - wyodrębniam na to temat i otwieram dyskusję

"Zastanawiałam się dzisiaj rano jak rozwiązać problem płacenia sobie nawzajem na fabule. Załóżmy, że postać A ma coś co bardzo chce postać B i chętnie jej to odsprzeda. Bez żadnych pośredników, bez handlarzy, za cenę, którą ustalą sobie sami. Tak w życiu przecież bywa.

Moglibyśmy może stworzyć temat na takie mikropłatności z prostym schematem?
Postać A: link do profilu
Ilość rubli: +10
Postać B: link do profilu
Ilość rubli: -10
Link do sesji z płatnością: click


Poza tym przyszło mi do głowy, że nigdzie nie mamy określone ile jaka postać ma przy sobie gotówki. Czy jeśli ktoś ją napadnie i okradnie to zabierze jej wszystko, bez względu na to czy ma „na koncie” 10k RU czy 50 RU?

Pomyślałam, że może dobrym rozwiązaniem byłoby stworzenie dodatkowego pola w profilu, który każdy mógłby sobie edytować.
Coś takiego jak „w kieszeni”. Mamy teoretycznie 10k RU ale na wyprawę do Zony zabieramy tylko 50 RU, co wydaje mi się dość logiczne.

Oczywiście pierwszym i chyba głównym zastrzeżeniem byłoby: No dobrze, więc napadam postać A, a gracz zmienia sobie szybko w profilu ilość gotówki.
Najprostszym jak dla mnie rozwiązaniem jest szybkie zrobienie zrzutu ekranu. W sumie leży to mocno w interesie napastnika, żeby wiedział ile hajsu ma jego ofiara, a zrzut ekranu to parę sekund roboty (nawet na telefonie)."

ps. nie będzie ankiety, bo nie umiem w ankiety.
Powrót do góry Go down
Proch
Bojownik
Liczba postów : 53
Join date : 13/08/2018
avatar
Poczciwy stalker Proch ze smutkiem nie aprobuje tego pomysłu, ponieważ... Po co sobie tak utrudniać życie? Ja bym załatwił to tak:
Gracz daje ruble graczowi na fabule. Ci gracze krzyczą do MG, MG edytuje ich profile - tyle. Moim zdaniem tworzenie takich tematów powoduje nawarstwianie niepotrzebnie forum. Jestem zwolennikiem szkoły, że wszystko można tak naprawdę proponować w tematach z KP. Najwyżej się potem posty usuwa.
Wandalku, nie bij D:

ps. u mnie też ankiety dziwnie działają
Powrót do góry Go down
Gość
Gość
Wandalku nie bij D:
Przecież ja nie biję za odmienne zdanie do mojego.(;へ:)

Po prostu jestem typem człeka, który woli mieć poodkładane wszystko w kilku tematach, żeby potem nie było "a bo ten chujek mnie okradł i nie zgłosił tego do MG". I weź się potem przedzieraj przez 20 stron tematu fabularnego i wszystkie posty, żeby znaleźć to w fabule.

Ale tak jak mówiłam, to tylko propozycja, warta do przedyskutowania.
Powrót do góry Go down
Jaskier
Liczba postów : 31
Join date : 01/09/2018
avatar
Mg nie może edytować profilu (tylko moderator) także myślę, że można to dać. Jeśli byłoby kontrolowane w pewien sposób, a nie robione "na boku" przez pw czy cokolwiek, to myślę, że miałoby sens, żeby nie było "o somsiad znowu oszukuje" ani przymusu spowiadania się z tego, kto co mógł zrobić xD

Można to ewentualnie załatwić przez informator, choć to chyba trochę naciągane-

___________________
Powrót do góry Go down
Wilczek
Liczba postów : 9
Join date : 31/08/2018
avatar
Sam pomysł bardzo na tak.

Przez informator wydawałoby się całkiem wygodne, tylko faktycznie z czasem tych postów mogłoby się nieco nagromadzić i inne by ginęły. Chyba że po prostu userzy by sobie dzielili na zasadzie no nie wiem: MIKROPŁATNOŚCI STYCZEŃ-CZERWIEC ROK XXXX - i zwyczajnie edytowali posta dodając tam kolejne transakcje. Tylko z drugiej strony pewnie nie wszystko od razu się dodaje i żeby ludzie się nie pogubili co było już dodane/odjęte, a co nie. Chyba żeby po prostu osoba odpowiedzialna za mikropłatności dodawała pod konkretną transakcją jakiś znaczek typu , by zaznaczyć że wszystko gotowe.

Albo najłatwiej po prostu machnąć nowy dział z jakimś mini bankiem i każdy by zakładał swój temat.

Szczerze mówiąc sam nie wiem, mi jest wszystko jedno w jakiej formie by to miało być, bo i tak pomysł mi się podoba (i podobał będzie).
Powrót do góry Go down
Gość
Gość
Osobny temat na mikropłatności brzmi chyba najwygodniej dla osoby, która miałaby to edytować.

A co do trzymanej przy tyłku kasy to... nie lepiej założyć, że każdy trzyma hajs w schowku, o ile taki posiada, a niewpisane w ekwipunku pieniądze po prostu są bezpiecznie schowane?
Powrót do góry Go down
Haczyk
Siewca
Liczba postów : 227
Join date : 26/06/2018
avatar
W sumie to, gdzie mamy pieniądze, to kwestia sporna. Niektóre kraje mają pieniądze plastikowe (nie wiem czy Rosja je ma i jeśli tak - kiedy wprowadziła), także trzymanie banknotów i monet nie zawsze jest dobrym wyjściem. Nie widzę problemu, żeby ktoś składował je w schowku - proszę bardzo, nie widzę problemu.
Ogólnie sposoby na przechowywanie hajsu miały być dwa - jeden fizyczny, drugi, kurczę, brakuje mi sensownego słowa - wirtualny? No, taki na koncie, wiecie o czym mówię. I wyprzedzając... Nie bawmy się w kontrolowanie tego, kto w jakim stanie je ma i czy biega do postaci, która akurat ma fizyczne/wirtualne pieniądze, żeby ktoś komuś dał fizyczne a ktoś komuś przelał. Niech to się dzieje w tle, bo faktycznego wpływu na fabułę nie ma. <:

Bazując się na tym temacie, pomysł wprowadzam, ale z pewną zmianą. Wzór transakcji najpewniej będzie taki:
Nadawca: Postać dająca pieniądze
Odbiorca: Postać przyjmująca je
Suma: To chyba mówi za siebie
Powód: Handel, kradzież, zapłata, co sobie wymarzymy

Archiwizuję.
Powrót do góry Go down
Sponsored content
Powrót do góry Go down
 
mikropłatności
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
To the North :: Cmentarzysko :: Archiwum organizacyjne-
Wymiana BanneramiaegyoNorthland HighschoolAbsitOmenHogwartDreamBlackButlerBleach OtherWorldDragon Ball New Generation Rebornover-undertaleVampire KnightVampire Kingdom