Share | 

Dostajemy stale po 5 tysięcy czy stopniowo coraz więcej?

0% 0% 
[ 0 ]
100% 100% 
[ 7 ]

Wszystkich Głosów : 7

Awanse i związana z tym nagroda

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Strona 2 z 2 Previous  1, 2
Wilczek
Liczba postów : 9
First topic message reminder :

Hallou, robię temat zgodnie z poleceniem. Otóż czytając sobie wszelkie tematy, dopadłem informację że rzeczywiście na forum można za Siwerty wykupić sobie awans z Kota na Stalkera, ze Stalkera na Doświadczonego i tak dalej. W obecnym momencie zyskuje się przy podobnej akcji oczywiście fabularne doświadczenie. I tutaj pojawia się moja propozycja:

Fajnie by było, by osoby awansujące dostawały coś jeszcze. Z mojej strony proponowałbym jakieś RU. Są chyba najsensowniejszym wyjściem.
1) Postać robi się bardziej znana, wraz ze wzrostem doświadczenia na pewno zyska rozgłos na tyle, by dostać jakieś zlecenia. Zapewne lepsze zlecenia.
2) ... można więc dopowiedzieć sobie fabularnie, że ktoś sypnął większym groszem. Zresztą na upartego lepsze zlecenia wymagają też lepszego sprzętu i dzięki temu będą mogli się zaopatrzyć w lepszą broń czy cokolwiek tam zechcą.
3) Myślę że jeśli dobrze zbalansujemy nagrody, doświadczeni nie powinni się czuć jakoś szczególnie poszkodowani, a jednocześnie będzie to fajna zachęta, by startować od Kota i nie być od razu specem od wszystkiego.
4) Bo hej nie oszukujmy się, ja wiem że napisanie historii to wyczyn stulecia, ale ludzie którzy zdobywają Siwerty na awans też muszą włożyć w to nieco pracy, więc miło by było ich nagrodzić, ot co!

Stawek na razie nawet nie proponuję, bo warto by było póki co ogarnąć czy pomysł ludziom pasuje czy nie. Potem się pomyśli.

Rzucam ankietką, a jak ktoś zaznaczy "Tak, ale nagradzajmy je w inny sposób." to niech od razu rzuca propozycją czym mamy je nagradzać. O.
Powrót do góry Go down

AutorWiadomość
Gość
Gość
No nie działa mi to głosowanie psiakrew *angry clicking w okienka*

(przepraszam jeśli coś zdubluję, ale jestem chora, a treściwe pisanie z gorączką i wysilanie mózgownicy to wysiłek ponad moje siły).

Dumam sobie i dumam nad tym tematem i w sumie... wizja dostawania hajsów za awans mnie nie kręci.
Już tłumaczę dlaczego:
Aktualnie dostajemy pieniądze na start – mało, bo mało, ale mamy. Doliczmy do tego planowane (jeśli przejdą) pieniądze za różną rangę początkową + pieniądze za to co wydaje mi się na forum najważniejsze: aktywną grę i uczestnictwo w misjach.
Hajs jest ważny, tego nie neguję w żaden sposób – ale nie podoba mi się wizja dorzucania go do wszystkich zmian. Bo nagle się okaże, że odbębnimy kilka misji typu SL bez wizyty MG i zarobimy tyle samo za samo przejście do rangi wyżej, co osoba, która rozwala nos, łamie kości i naraża się na misjach, a która nie chce zmienić rangi za siwerty (bo np. lubi grać kotami i już, nie ma ochoty awansować, albo ma żyłkę hazardzisty i chce wszystko przewalić na loterii).

Poza tym z hajsami widzę też trochę inny problem. Aktualnie mamy ładnie rozbudowany sklep, możliwość zamówień specjalnych etc. Tylko... na dzień dzisiejszy (co wynika z faktu, że forum jest młodziutkie i grupy się dopiero zapełniają, a postaci ogarniają) osobiście czuję, że nie ma co z rublami czasami zrobić. Możemy chomikować na cięższe czasy i jakieś wielkie misje czy konflikty między frakcjami, ale teraz – no sama nie wiem. Może to ja jestem zbyt mało kreatywna, żeby wymyślić co jeszcze mogę zafundować postaci.
Mój tok myślenia może być trochę zagmatwany, więc wytłumaczę to na przykładzie własnym.
Nie widzę sensu kupowania Wandalowi na przykład komputera, bo kompletnie się do niczego nie przyda. Dlaczego? Ponieważ nie ustaliliśmy jeszcze jak tak naprawdę wygląda komunikacja w Zonie. Poza tym jeśli zafunduję jej komputer, a na przykład Monolit nie zafunduje u siebie, bo postanowi używać gołębi pocztowych – nie będę mogła wykorzystać sieci do wykradania poufnych informacji.
Uważam, że po prostu najpierw musimy rozwiązać kwestie konkretnych rozwiązań technicznych – dla komunikacji, albo ustalić co tak naprawdę grupy już mają, ugruntować konkretne relacje między grupami etc. a dopiero potem dawać radosne 500+RU do wszystkich awansów.

Opcja nr 2 wydaje mi się bardzo rozsądna – dajmy coś innego.
Znajomość Zony?
No i tu też pokręciłabym trochę nosem.
Po pierwsze – można to wziąć jako umiejkę – kot nie weźmie, bo wykorzysta to inaczej, stalker machnie na to ręką, ale doświadczony czy ekspert już powinni się nad tym poważnie zastanowić.
Po drugie – może źle zrozumiałam, ale już coś takiego jest → wystarczy przeczytać opisy poszczególnych poziomów doświadczenia.
„[kot] doświadczenie to odpowiada praktycznemu braków obycia w Zonie” czy „[stalker] Ktoś o tej randze jest osobą, która trochę lepiej orientuje się w Strefie; sprawniej identyfikuje anomalie czy inne zagrożenie”
Bardziej skupiłabym się na uściśleniu co tak naprawdę ludzie z odpowiednią rangą wiedzą o Zonie, ale uważać, żeby nie zastąpiło to umiejki.

Ale skoro o umiejkach mowa... Ktoś rzucił tu pomysł dodatkowych slotów na umiejętności (albo tak mi się zdawało).
Bardzo mi się ten pomysł podoba.
Załóżmy, że wszyscy startujemy (bez względu na rangę) – z 5 umiejętnościami.
Kot → Stalker (dodatkowy 1 wolny slot – z wybraną umiejętnością na poziomie 1 (lub 1 punkt do przyznania do starych umiejętności)).
Stalker → Doświadczony (1 wolny slot – z wybraną przez siebie umiejętnością na poziomie 1 (lub 1 punkt do przyznania do starych umiejętności))
Doświadczony → Ekspert (1 wolny slot – z wybraną umiejką na poziomie 2 (lub dwa punkty do przyznania do starych umiejętności))
Ekspert → Weteran (1 wolny slot – z wybraną umiejką na poziomie 3 lub możliwość rozbicia na dwie umiejki po 1 i 2 punkty (lub 3 punkty do przyznania do starych umiejętności)).
Jest to niewątpliwie spory gratis.
Kot – wydając 57 siwertów, aby zostać ekspertem dostanie w sumie 7 punktów.
Za 1 punkt umiejętności płacimy 10 siwertów. Musiałby wydać 60, aby mieć punktów 6.
Jest to bonus dla osób, które chcą się rozwijać i zmieniać rangi, ale z drugiej strony nie wydaje mi się, że osoby, które chcą pozostać wiecznymi kotami bardzo na tym utracą (10 punktów można zarobić w tasiemcowej sesji o piciu herbaty bez udziału MG, jeśli ktoś lubi takie pisać).

Reputacja brzmi dobrze.
Nawet bardzo dobrze, jeśli nie będziemy się rozpędzać i rozdrabniać na grupy (wewnętrznie można sobie samemu poustalać jakąś reputację, przedyskutować te tematy bez wciągania w to całej mechaniki – chcesz, żeby twoją postacią wszyscy pogardzali? I dobrze. Chcesz, żeby była lubiana? Da się załatwić, ale jeśli trafi się taki przechuj, co to nikogo nie lubi, to go nie zmusisz i tyle.)
Pamiętam kilka lat temu były nawet na virusie tematy z reputacją wewnętrzną. Wpisywało się tam zasługi i misje dla grupy odwalone na fabule. Uważam to za bardzo dobry pomysł z prostego względu – ułatwi to nawiązywanie relacji.

Wracając do reputacji ogólnej – jestem jak najbardziej na tak.
Drugi i Aristow bardzo dobrze to opisali, nie mam nic do dodania.
Powrót do góry Go down
Jaskier
Liczba postów : 31
Nie puszczę dodatkowych slotów przy awansach. Od razu mówię. To jest doświadczenie w Zonie, nie życiowe.
A wiedza o Zonie NIE POWINNA być umiejętnością. Bo wynika z doświadczenia, więc to jest marnowanie slota
Powrót do góry Go down
Haczyk
Siewca
Liczba postów : 227
Podbijam trochę temat. Na reputację proponuję poświęcić osobny.

Mowa: #4E2A28 x MG: #603b28

Powrót do góry Go down
Haczyk
Siewca
Jaki wynik jest - każdy widzi. Wprowadzamy.
Tak, nagradzajmy je RU. 60% [ 3 ]
Tak, ale nagradzajmy je w inny sposób. 20% [ 1 ]
Nie, niech zostanie jak jest. 20% [ 1 ]

Teraz dogadajmy to, jakie sumy przysługują awansom - czy wszystkie dostają ten sam, na przykład 5 tysięcy? Czy co szczebel kariery o tysiąc więcej, startując od tysiąca przy kocie awansującym na stalkera? Rzucam ankietę. Trwa 3 dni.

Jakby ktoś znowu nie mógł głosować - to wina reklamy, której nie mogę za bardzo ruszyć, przynajmniej póki co. Adblock załatwi sprawę.

Powrót do góry Go down
Haczyk
Siewca
Okej, są 4 głosy na "zaczynamy od jednego kafla przy kot > stalker". Czekam do wieczora dziś na wszelkie "przeciw". Jeśli nie - podejrzewam, że będzie trudno to przebić, więc wprowadzam właśnie w ten sposób.

Powrót do góry Go down
Sponsored content
Powrót do góry Go down

Awanse i związana z tym nagroda
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 2 z 2Strona 2 z 2 Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Domy w Hogwarcie
» Liderzy Kalos
» Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleć? [nagroda zwierzak]