Share | 

Dostajemy stale po 5 tysięcy czy stopniowo coraz więcej?

0% 0% 
[ 0 ]
100% 100% 
[ 3 ]

Wszystkich Głosów : 3

Awanse i związana z tym nagroda

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Strona 1 z 2 1, 2  Next
Wilczek
Liczba postów : 10
Hallou, robię temat zgodnie z poleceniem. Otóż czytając sobie wszelkie tematy, dopadłem informację że rzeczywiście na forum można za Siwerty wykupić sobie awans z Kota na Stalkera, ze Stalkera na Doświadczonego i tak dalej. W obecnym momencie zyskuje się przy podobnej akcji oczywiście fabularne doświadczenie. I tutaj pojawia się moja propozycja:

Fajnie by było, by osoby awansujące dostawały coś jeszcze. Z mojej strony proponowałbym jakieś RU. Są chyba najsensowniejszym wyjściem.
1) Postać robi się bardziej znana, wraz ze wzrostem doświadczenia na pewno zyska rozgłos na tyle, by dostać jakieś zlecenia. Zapewne lepsze zlecenia.
2) ... można więc dopowiedzieć sobie fabularnie, że ktoś sypnął większym groszem. Zresztą na upartego lepsze zlecenia wymagają też lepszego sprzętu i dzięki temu będą mogli się zaopatrzyć w lepszą broń czy cokolwiek tam zechcą.
3) Myślę że jeśli dobrze zbalansujemy nagrody, doświadczeni nie powinni się czuć jakoś szczególnie poszkodowani, a jednocześnie będzie to fajna zachęta, by startować od Kota i nie być od razu specem od wszystkiego.
4) Bo hej nie oszukujmy się, ja wiem że napisanie historii to wyczyn stulecia, ale ludzie którzy zdobywają Siwerty na awans też muszą włożyć w to nieco pracy, więc miło by było ich nagrodzić, ot co!

Stawek na razie nawet nie proponuję, bo warto by było póki co ogarnąć czy pomysł ludziom pasuje czy nie. Potem się pomyśli.

Rzucam ankietką, a jak ktoś zaznaczy "Tak, ale nagradzajmy je w inny sposób." to niech od razu rzuca propozycją czym mamy je nagradzać. O.
Powrót do góry Go down
Aristow
Charakterniak
Liczba postów : 81
Ze swojej strony dorzucę jeszcze jeden pomysł - obecnie rangi są bardziej dla szpanu (później wiązałyby się też z większą ilością dziengów w kieszeni, jeśli pomysł Wilkowskiego wszedłby w życie), a można by rozwinąć coś w rodzaju systemu reputacji.

Zona to jednak środowisko hermetyczne, więc niczym dziwnym byłoby opowiadanie sobie wzajemnie o tym czy innym stalkerze, który coś tam gdzieś tam robił. Ostatecznie ploteczki przy wódce czy ognisku to nieodłączony element tego światka.
Za wykonywane zlecenia i/lub prowadzone fabuły gracze mogliby otrzymywać punkty reputacji (ani dobrej, ani złej - po prostu siły rozgłosu). Każda ranga miałaby też pewną ilość punktów takich... hm. Stałych.
Coś takiego jak w grach. To całkiem nieźle motywowałoby graczy do brania udziału w zleceniach oraz aktywnego pisania postów. Z miejsca w rankingu mogłyby też płynąć jakieś dodatkowe bonusy, jak choćby zniżki na pewne artykuły czy dodatkowe RU w czasie zleceń.
Nie wiem. Tak mi się teraz nasunęło, że byłoby to całkiem niegłupie :V

POZA TYM - TABELKIIIII

Mowa: #8c7d5d
MG: #967631
Powrót do góry Go down
Drugi
Liczba postów : 167
Dobry pomysł z tym nagradzaniem. Ale nie jestem pewien, czy tą nagrodą powinny być akurat hajsy. Może jakaś nowa umiejętność "za friko"? Albo rozwinąć to trochę dalej - dorzucić do ogólnej puli umiejętności coś w stylu "znajomość Zony". Kot mógłby startować z 0, stalker 1, doświadczony 2, weteran 3 i tak dalej. Przy wskakiwaniu na kolejny level dostaje się +1 do tej umiejętności. W czasie rozgrywki mogłoby to mieć wpływ na rzuty kością. Przy omijaniu lub znajdowaniu anomalii, szukaniu artefaktów itd. rzut kością mógłby mieć modyfikator tej samej wielkości, co numerek przy poziomie umiejki.
Or shit like that. Tak tylko luźno mówię.

Plus propsuję propozycję Aristowa. D:

sprzedam Opla

mowa: color=#336666 | głos
Powrót do góry Go down
Astrid
Oddział specjalny
Oba pomysły popieram, bo są eleganckie, sztosik i cycuś. Jeżeli chodzi o te awanse, to myślałam też o czymś w rodzaju wyboru nagrody np.: ktoś może wybrać RU albo jakąś lepszą rzecz ze sklepiku za nie wiem, połowę ceny? Coś w rodzaju rabatu lub bonu. Oczywiście to tylko luźna propozycja, tak czy siak pozostanie przy samej kasiorce jest supi. Wszyscy lubimy mieć pieniążki. Co do tej reputacji to super pomysł, bo nie dość, że to rzeczywiście ma odpowiednią podwalinę fabularną to jeszcze w świetny sposób może zmotywować do robienia postępów postacią i wywołać jakąś mini rywalizacje, bo kto nie chciałby być najlepszy?

EDIT bo ktoś się mi wpieprzył do kolejki: ewolucja uemek spoko albo jestem za dodatkowym slotem. No i ten pomysł z umiejką w Zonę popieram całym serduszkiem i masą.
Powrót do góry Go down
Wilczek
Drugi napisał:Dobry pomysł z tym nagradzaniem. Ale nie jestem pewien, czy tą nagrodą powinny być akurat hajsy. Może jakaś nowa umiejętność "za friko"? Albo rozwinąć to trochę dalej - dorzucić do ogólnej puli umiejętności coś w stylu "znajomość Zony". Kot mógłby startować z 0, stalker 1, doświadczony 2, weteran 3 i tak dalej. Przy wskakiwaniu na kolejny level dostaje się +1 do tej umiejętności.

Pomysł sam w sobie jest spoko, ale moim zdaniem nie powinien zastepować dodatkowej nagrody. Bo jakby nie patrzeć, nadal absolutnie nic to nie zmieni w obecnym systemie poza tym że dojdą numerki. Doświadczeni na start dostaną 2, a ci co się będą trudzić i startować od Kota, po dojściu do Doświadczonego... będą mieli dokładnie to samo co mogli mieć na starcie po napisaniu historii. Także umiejętność "znajomość Zony" mocno na tak, ale nie w formie zastępczej, a po prostu dodatku. Nadal uważam że osoby grające fabularnie powinny dostawać coś więcej.

Reputacja działa, sprawdza się, jestem na tak.
Powrót do góry Go down
Kundel
Bajerant
Liczba postów : 44
umiejętność "znajomość Zony"

Tak tylko wtrącę, że są już osoby, które taką umiejętność wybrały w zwykłych slotach.

I HEARD YOU LIKE BAD BOYS
WELL I'M BAD... AT EVERYTHING
- #3C5862 -

Powrót do góry Go down
Szczeniak
Likwidator
Liczba postów : 136
Albo rozwinąć to trochę dalej - dorzucić do ogólnej puli umiejętności coś w stylu "znajomość Zony". Kot mógłby startować z 0, stalker 1, doświadczony 2, weteran 3 i tak dalej. Przy wskakiwaniu na kolejny level dostaje się +1 do tej umiejętności. W czasie rozgrywki mogłoby to mieć wpływ na rzuty kością. Przy omijaniu lub znajdowaniu anomalii, szukaniu artefaktów itd. rzut kością mógłby mieć modyfikator tej samej wielkości, co numerek przy poziomie umiejki.
Myślę, że to jest do ogarnięcia, tak szczerze. Albo raczej — doprecyzowanie tego, co wie dane doświadczenie (np. Weteran wyrecytuje 20 nazw mutantów jak go obudzisz w nocy o północy), bo to na forum jest napisane, ale przyznam, że może być niejasno. Albo można w ogóle rypnąć awanse za siwerty w basen z piłeczkami i założyć, że jak kot zobaczy X anomalii fabularnie i Y mutantów, to może zgłosić się do MG z „panie oceń mi czy już jestem ogarnięty”. Zadaniem MG byłoby przeczytanie tych wątków, czy postać robi tam coś a’la badanie tego, jak działa anomalia (rzucanie kamyków albo kolegów w obszar anomalii), wybadanie jakiegoś zachowania mutanta (no, co prawda „OKURWAOKURWAOKURWA” i ucieczka bada to, jak szybko mutant cię pogoni, ale to nie jest dokładna wiedza), stoczenie z nim walki, dowiedzenie się, jakie są jego słabe punkty.
Taki układ dalej by zakładał, że wiedza dalej ma jakieś luki, nie można być w 100% niczego pewnym.
Jest tu tylko jedno zastrzeżenie — przynajmniej dwie postaci mają to jako zwykłą umiejkę. Żaden problem dla mnie, by poprosić o zmianę, ale ich zdanie by się przydało.

Jeżeli chodzi o te awanse, to myślałam też o czymś w rodzaju wyboru nagrody np.: ktoś może wybrać RU albo jakąś lepszą rzecz ze sklepiku za nie wiem, połowę ceny? Coś w rodzaju rabatu lub bonu. Oczywiście to tylko luźna propozycja, tak czy siak pozostanie przy samej kasiorce jest supi. Wszyscy lubimy mieć pieniążki.
A może? Nie brzmi niby źle, ale pieniądze łatwiej wyjaśnić. Bony można wykorzystać jako nagrodę za zlecenie tak na przykład.

Reputacja miała być, ale zabierałem się do niej jak pies do jeża i myślę, że można ją jednak ruszyć. Wydawała mi się zbyt zamotana… aaaaale. Jak zbiera jakąś aprobatę, to czemu nie. Punkty faktycznie można w niej puścić; na zasadzie, że każde doświadczenie ma ich trochę więcej. Dłużej przeżyłeś, bardziej cię znają. I myślę nad takim układem:
-10 — frakcja ma cię za swojego absolutnego wroga, będzie atakować
-5 — no, frakcja cię nie lubi i to tak mocno, ale nie wejdziesz im w drogę to tam luzik
-2 do 2 — reputacja neutralna, ale lekko zabarwiona sympatią lub niechęcią
5 — lubią cię! Raczej ci pomogą
10 — ależ oni cię uwielbiają, sprzedają ci za 10% mniej, skupują za 10% więcej (przypomnę, że domyślna cena skupu jest mniejsza o 20% od wartości przedmiotu)

Punkty otrzymywane przy doświadczeniu mogłyby być „luźne”, a więc możliwe do przyznania przy jakiejkolwiek frakcji, w którąkolwiek stronę. Czyli trochę spersonalizowane i indywidualne. Bywa przecież, że mając postać we frakcji X, która ma stosunki neutralne z frakcją Y, możemy woleć, by nasza postać nie była w Y dobrze kojarzona.

Poza tym, mogą być po prostu przyznawane w wyniku akcji postaci, czy to z MG czy bez (ale na zasadzie, że user tupta do MG i pyta „panie weź oceń czy to mi coś da”). Mam na myśli coś jak wpisy do informatora o treści „hej ziomek, pomogłeś człowiekowi z Wolności, podbij sobie punkt w reputacji u nich”, „zaatakowałeś Powinnościowca, ich członkowie nie będą chcieli się z tobą bawić”.

Mam wrażenie, że to byłby też dodatkowy sposób na prowadzenie postaci pod wyrzucenie czy dezercję. Dobijasz do -5, jesteś potencjalnym zagrożeniem, nie chcemy cię tu, wynocha z naszej lwiej ziemi. Albo w drugą stronę; żeby jakoś podbić stanowisko postaci.
Powrót do góry Go down
Drugi
Liczba postów : 167
Mam wrażenie, że takie rozbijanie reputacji na plusy i minusy, do tego dla każdej frakcji osobno, to trochę za dużo jebania się z tematem. A jakby tak zostawić same punkty, bez żadnych podziałów, i tylko wprowadzić do informatora podpunkt dotyczący reputacji?

Coś w stylu:

Spoiler:
REPUTACJA
ogółem: 7 punktów

- pomoc stalkerowi z Powinności (2 pkt.)
http.adres_do_wątku.pl

- rozjebanie magazynu Wolności (5 pkt.)
http.adres_do_wątku.pl

I wtedy nie trzeba się jebać z kilkoma rankingami. Patrzysz na czyjś profil - o chuj, przekozak, ma 30 punktów reputacji, czyli moja postać coś tam o nim słyszała. Patrzysz na informator albo dogadujesz się z tą osobą - o proszę, ja jestem w frakcji X, a on nam nabruździł, czyli słyszałem o nim jako o tym pierdolonym ktosiu, który nam zrobił to i tamto.

mowa: color=#336666 | głos
Powrót do góry Go down
Aristow
Charakterniak
Liczba postów : 81
Drugi pięknie powiedział.
Nie miałem na myśli reputacji u poszczególnych frakcji, ale reputacji ogólnej. Mimo niesnasek jednak wszyscy czasami ze sobą rozmawiają, jeśli okoliczności tego wymagają. Tak, nawet z Powinnością.

Mowa: #8c7d5d
MG: #967631
Powrót do góry Go down
Szczeniak
Likwidator
Liczba postów : 136
Też można!
Powrót do góry Go down
Sponsored content
Powrót do góry Go down

Awanse i związana z tym nagroda
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry