Share | 

Która opcja brzmi najlepiej?

100% 100% 
[ 3 ]
0% 0% 
[ 0 ]
0% 0% 
[ 0 ]
0% 0% 
[ 0 ]
0% 0% 
[ 0 ]
0% 0% 
[ 0 ]

Wszystkich Głosów : 3

Detektory artefaktów... I co dalej?

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Szczeniak
Likwidator
Liczba postów : 166
Jak w temacie — co robimy z detektorami artefaktów? Przedstawię kilka opcji:

1) absolutnie nic. Nie dajemy ich, artefakty leżą sobie „na dziko”, jedynym utrudnieniem są anomalie. Poszukiwania rozstrzyga następujący rzut K6:
1-3 — najtańszy
4-5 — średni
6 — najrzadszy
… A zagrożenie wynikające z poszukiwań artefaktów określa analogiczny rzut K6:
1-2 — brak obrażeń
3 — lekkie rany (zadrapania, oparzenia I stopnia, nie wymagają większej kontroli medycznej)
4-5 — średnie (wymagają konsultacji z medykiem; głębsze rany, oparzenia II stopnia typu A)
6 — poważne (absolutnie wymagana konsultacja z wesołym doktorem, możliwe złamania, skręcenia, oparzenia II stopnia typu B i III stopnia)

Nie znaczy to, że nie możemy w przyszłości zrobić eventu na badanie nowego sprzętu badawczego dla anomalii i artefaktów. Możemy, jak najbardziej.

+ użycie zagrożenia od anomalii
+ podkreśla rzadkość artefaktów
+ unikamy komplikacji i kombinowania
+ daje możliwość rozwoju tego elementu uniwersum
- ryzyko trochę nierówne (typu — dostajesz najgorszy artefakt i poważne obrażenia), ale bez niego nie ma zabawy

2) uznajemy, że artefakty faktycznie leżą „na dziko”, ale detektory są w innej roli — wykrywają zakres działania anomalii. Nie wiem tylko jak to rozwiązać:
A) Jest jakieś prawdopodobieństwo na błąd, rozstrzygane chociażby kostką. Mam na myśli coś jak:
— Podstawowy — oczka 1-3 oznaczają bezpieczeństwo, 4-6 — niebezpieczeństwo (można nawet dookreślić, jakie to jest zagrożenie, tudzież obrażenia zadane przez anomalię. 4: lekkie, 5: średnie, 6: ciężkie; tylko nie wiem, jak się do tego odnieść przy pozostałych detektorach)
— Zwykły — oczka 1-4 to bezpieczeństwo, 5-6 — nope
— Zaawansowany — 1-5 dają bezpieczeństwo, 6 jest pechowa.

+ logiczne użycie zagrożenia, jakim są anomalie
+ motywuje do kupowania detektorów
- trochę zamotane

B) Tak jak wyżej, ale z jedną różnicą. Wylosujesz "pechowe" pola, to losujesz zagrożenie:
1-3 — lekkie rany
4-5 — średnie
6 — marny twój los

C) nie kombinujemy. Przekazujemy detektory zupełnie storytellingowi.
+ unikniemy kombinowania, będzie prostota
- brzmi zbyt OP, bo można uznać „a, mam detektor to jestem bezpieczny”

3) Zależnie od tego, jaki mamy detektor, możemy znaleźć droższe artefakty, to jest:
— Podstawowy znajduje tylko najtańsze artefakty
— Zwykły znajduje najtańsze i „średnie”
— Zaawansowany znajduje każdego typu artefakty

Tylko co dalej?
A) jest równa szansa na znalezienie artefaktów każdego typu obejmowanego przez detektor
+ rzadkość podkreśla cena detektora…
- … ale nie do końca. Mając najlepszy detektor dostajemy taką samą szansę na każdy artefakt.

B) rozstrzygamy to rzutem jak w 1 propozycji
+ i - takie jak w propozycji 1

Nie wiem czy temat wymaga jakiejś dalszej dyskusji, także dorzucam do niego ankietę. Jakby ktoś chciał o tym pogadać - temat jest na to jak najbardziej otwarty. Zaproponować inne wyjścia czy rozwinąć aktualne - proszę bardzo. Może coś ma mniej lub więcej faktycznych plusów i minusów? Gdyby była potrzeba, ankieta jest ustawiona tak, że można anulować głos i zmienić go. Jest to też ankieta wielokrotnego wyboru, czyli można wybierać więcej niż jedną opcję. Ankieta trwa tydzień.

... Ja obstaję za jedynką póki co.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość
Nie mogę głosować. Firefox najwyraźniej uznał, że dzieci i Wandale prawa głosu nie mają.
Jestem za 1.
Powrót do góry Go down
Haczyk
Siewca
Liczba postów : 227
To daje 4 głosy na opcję pierwszą. Ktoś jeszcze?
Powrót do góry Go down
Szczeniak
Likwidator
Liczba postów : 166
Archiwizuję, wchodzi opcja pierwsza. Zostanie wkrótce rozpisana.
Powrót do góry Go down
Sponsored content
Powrót do góry Go down

Detektory artefaktów... I co dalej?
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1