Share | 

Propozycje zmian

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Strona 4 z 4 Previous  1, 2, 3, 4
Czarny Stalker
Admin
Liczba postów : 359
First topic message reminder :

Jak w temacie. Jeśli macie jakieś pomniejsze propozycje, należy podrzucać je właśnie tutaj. Jeśli to coś większego — zasługuje na osobny temat.
Powrót do góry Go down

AutorWiadomość
Proch
Bojownik
Liczba postów : 53
Chodzi mi o to, że jeżeli ktoś ma zamasakrowany stan zdrowia, to tak po prostu się nie zregeneruje. Coś powinno działać jako szpital i dla mnie Bazy Frakcyjne są dobrym miejscem. Oczywiście, tak, zależy od sytuacji. Jeżeli ktoś nie może dostać się do bezpiecznego miejsca w wyposażonego w medykamenty i łóżko, to niech się liczy z tym, że zabije go tragiczny stan zdrowia.

Avki. Chodzi mi o ich styl. Zobacz sobie mój, zobacz swój. Istnieje jakaś moda na PBF-ach, która działa tak:
- Mamy sobie rysunkową postać podobną do anime, gdzieś znajduje się podpis. Wiesz, nie mam nic przeciwko draniowi umazanemu krwią, ale chodzi mi o styl, w jaki został nayroswany. Avatar Haczysława jest dla mnie w granicach tolerancji, ale taki Szczeniak, Jaskier, Drugi. Jeżeli ktoś miał ogarnąć klimat forum po avku, raczej nie celowałby w Zonę.

Proponowałbym avki, które mam ja i Szelma. Maski gazowe, ludzie w mundurach i trzymający broń. Jakaś panorama surowej przyrody za plecami itd.
Ludzie zwracają na to uwagę i zaznaczam, że może powinniśmy zwrócić na to uwagę, jakie mordki sobie w profile wrzucamy
Powrót do góry Go down
Haczyk
Siewca
Liczba postów : 227
Avki. Chodzi mi o ich styl. Zobacz sobie mój, zobacz swój. Istnieje jakaś moda na PBF-ach, która działa tak:
- Mamy sobie rysunkową postać podobną do anime, gdzieś znajduje się podpis. Wiesz, nie mam nic przeciwko draniowi umazanemu krwią, ale chodzi mi o styl, w jaki został nayroswany. Avatar Haczysława jest dla mnie w granicach tolerancji, ale taki Szczeniak, Jaskier, Drugi. Jeżeli ktoś miał ogarnąć klimat forum po avku, raczej nie celowałby w Zonę.

Proponowałbym avki, które mam ja i Szelma. Maski gazowe, ludzie w mundurach i trzymający broń. Jakaś panorama surowej przyrody za plecami itd.
Ludzie zwracają na to uwagę i zaznaczam, że może powinniśmy zwrócić na to uwagę, jakie mordki sobie w profile wrzucamy
... Nie. xD Nie będę kazał uogólniać ludziom avatarów do nudnego, monotematycznego wysrywu.

EDIT
Nie Haczysław, nie Hacz. HACZYK. Nie zdrabniać i nie przerabiać.
Powrót do góry Go down
Proch
Bojownik
Liczba postów : 53
Nie każ - ale warto byłoby utrzymywać styl. Nie sądzisz, że taki Jaskier czy Szczeniak są grafikami nietematycznymi? Leo ma avek z DMC - slashera. Nie chcę, żeby ludzie byli ograniczani zakazami. Warto ukierunkować ich wybór avatarów, a proponuję to, bo zależy mi na fajnej prezentacji gry.
Dobra, znam Twoje stanowisko, jednak polecam się nad tym zastanowić nad tym "wysrywem"

Edit:
Haczyk, pieszczotliwie tak do Ciebie mówię. Z koleżeństwa. Tak samo jak Wy nazywacie mnie Proszkiem. Spokojnie, ziom
Powrót do góry Go down
Haczyk
Siewca
Nie każ - ale warto byłoby utrzymywać styl. Nie sądzisz, że taki Jaskier czy Szczeniak są grafikami nietematycznymi? Leo ma avek z DMC - slashera. Nie chcę, żeby ludzie byli ograniczani zakazami. Warto ukierunkować ich wybór avatarów, a proponuję to, bo zależy mi na fajnej prezentacji gry.
Szczeniak jest miejscowy. Jego to raczej nie powinno dotyczyć. On ma gdzie się myć, ma dostęp do szpitala, do sklepów z ubraniami.
Jaskier klimatem jest nijaka i tbh nie widzę z tym problemu, bo to trochę wynika z mojego zamysłu - ona NIE PASUJE do Zony w tym momencie. Myślę, że przy Drugim, który jest też kotem, można zastosować na ten moment taką samą zasadę. Poza tym, w jego przypadku jest akurat tak, że nie może znaleźć nic odpowiedniego na postać, o ile wiem. Dla mnie to nie problem zmienić jak wpadnie mi coś fajnego, przecież i tak zmieniam avatary jak rękawiczki. Co do Leo to myślę, że wszystko jest w porządku akurat. x:
Postawienie na "maski gazowe, ludzie w mundurach i trzymający broń. Jakaś panorama surowej przyrody za plecami itd." to totalne zjechanie do poziomu rowu mariańskiego indywidualności postaci. Każdy byłby taki sam. Wygląd jednak jest istotną częścią postaci, a ja na przykład wolę avatary z twarzami choćby dlatego, żeby jako tako oddać rysy twarzy postaci. Piszę z reguły długie karty i lubię opisywać wygląd, ale komu by się chciało przegrzebywać ten opis na tysiąc słów, żeby wydobyć taką informację na 50 słów. I nie - nie będę pisać swoich kart w inny sposób, skracając je do najważniejszych informacji. Zresztą, bo kij ma dwa końce: patrząc na twoją postać mam "gość w masce" a nie opis twarzy wynikający z karty. Nie mówię, że to źle, dla mnie nie kłopot sobie kliknąć w KP i poczytać, ale automatycznie kojarzę z tym co widzę.

Dobra, znam Twoje stanowisko, jednak polecam się nad tym zastanowić nad tym "wysrywem"
Nie, nie będę się nad tym zastanawiać. Już jest ustalone, że nie bierzemy na stalkerów słodkich lolitek, modeli w garniakach ani wyidealizowanych pannic z krainy Photoshop. Nie mam zamiaru też stawiać na wymóg uberprokomandosów w mundurach, bo... To nie do każdego pasuje, no. Chyba dość przykładów dałem wyżej. Zresztą, postawienie tylu warunków znowu kojarzy mi się z Chernobylem, gdzie właśnie mieli tylko jeden, jedyny typ i nikt się u nich nie rejestrował spoza znajomych admina.

Ruszę jeszcze "cukierkowość" i... nie mam pojęcia o czym mówisz. Nie będę kazał ludziom grać postaci według ŁEEEE ŚWIAT TO SZKURWESZYN ZAJEBADŹ WRZYZDGO, bo to cholernie ograniczające i nudne. Plus bardzo przytłaczające. Nie chciałbym sam grać stale w taki sposób.
Powrót do góry Go down
Haczyk
Siewca
Haczyk napisał:Co do jedzenia... Tak naprawdę nie wiem jak na to patrzeć. Z jednej strony żywność musi być PO COŚ, a z drugiej to taki proces, który mógłby się dziać w tle i nie musi być uwzględniany w postach. Byłem na forum ze wskaźnikiem głodu i totalnie nikt nic z nim nie robił. Tamtejszy system polegał na tym, że co 2 realne tygodnie, jeśli nie jadłeś, samemu obnizasz sobie wskaźnik. Dotychczas docelowo było tak, że jak mg zauważy, że nie jadłeś od x wątków, to może ci odjąć na przykład oczko do powodzenia, bo jesteś osłabiony.

Ewentualnie można zrobić tak, że umieszcza się w pierwszym poście w swoim wątku formułkę ze stanem postaci w chwili rozpoczęcia pisania. Ale nie wiem, czy to nie jest zbyt komplikujące. Na pewno miałoby to sens w sytuacjach o nazwie "masz odbyć X fabuł, żeby rana taka i taka ci się do końca wygoiła". Nie wiem ile rzeczy można by było uwzględnić, żeby to miało sens. Sen może się na dobrą sprawę dziać w tle, jeśli przyjmiemy, że postać śpi normalnie i nie choruje na bezsenność. Można tu wrzucić głód, choroby, rany, ewentualnie określać, jak długo postać jest na nogach (niedawno wstała - jest ospała, nie śpi prawie dobę - też ma jakieś skutki, jest na nogach od kilku godzin - spoko, w tej sprawie jest blisko pełni sił).

Kwestia chorób też jest do omówienia w osobnym temacie.

Od razu mówię, że nie chcę robić mechaniki głodu, która miałaby co X tygodni być aktualizowana przez gracza/mnie (bo MG nie mają uprawnień i wolę żeby nie mogli nic robić w profilach) i która miałaby obniżać postaci statystyki. I mean, wtf. Pewka, ważne w postapo jest to, żeby postać jadła, ale naprawdę nie widzę celu w robieniu tutaj ogromnego podręcznika mechanicznego. Gracze zwykle uwzględniają jedzenie postaci albo to, że jest głodna (dam tu jako przykład Jaskier, nie kupiłem jej żadnego jedzenia ani picia, więc o suchym ryjku siedzi przy ognisku i brzuszek ma smutny), więc myślę, że to można zostawić rozsądkowi i że to nie jest proces wymagający stałej kontroli. Przynajmniej nie przy fabułach pisanych na luzie. MG widzi Tadka Niejadka to przy ucieczce może mu rzucić "biegniesz wolniej niż twój najedzony kompan" albo podczas ukrywania się "burczenie w brzuchu twojej postaci sprawiło, że podsłuchiwani stalkerzy ją usłyszeli", no czemu nie. Jeżeli ktoś miałby jakiś pomysł, który nie wymagałby aktualizacji a zatem nie robiłby burdelu (ja sobie nie ufam i wiem, że coś zepsuję), to śmiało. Ja nic w głowie nie mam.

Proch napisał:2. Stan Zdrowia.
Sprawa prosta jak drut. Nie ma sensu tworzyc kolejnych tematów, i tak mamy ich setki - niektóre nawet nazywają się tak samo. Wykorzystajmy informator. Niech MG stworzy swój post pod informatorami, określający stan zdrowia gracza. Gracz nie będzie mógł go edytować, bo autorem postu jest MG. Dzięki temu nie dojdzie do dziwnych akcji. Z racji takiej, że aktualnie mamy mniej aktywnych graczy, ogarnięcie tego pomysłu nie powinno być problemem.
W stanie zdrowia również określany będzie głód. Tutaj też nie ma sensu za bardzo kombinować. Po zakończeniu każdego wątku fabularnego, MG określa ostateczny stan zdrowia postaci gracza. Jeżeli wykonywała ona ciężki wysiłek fizyczny, wtedy w jej stanie zdrowia pojawia się głód. Aby go zaspokoić, należy spożyć posiłek w następnym wątku z MG. Jeżeli postać gracza nie zje konserwy, odczuje ona powikłania. Taki system pozwala na dynamiczne nadzorowanie stanów zdrowia w wątkach kluczowych, a nie oszukujmy się - tylko do zabawy MG liczy się tak naprawdę stan postaci. W wątkach luźnych gracz-gracz takie informacje stanowią fajne podłoże do odgrywania, ale raczej nic poza tym.
W skrócie: stany zdrowia pod informatorami, posty napisane przez MG; edytowane przez MG. Stany zdrowia określa się po zakończeniu wątku z MG - jego konsekwencje przenoszą się do następnego wątku z MG.
Jeżeli stan zdrowia postaci nie będzie pozwalał jej na samodzielne funkcjonowanie, wtedy taka postać musi odbębnić X postów w Bazie Frakcji. Dzięki temu Bazy Frakcyjne zyskają realne zastosowanie, poza magazynowaniem towaru i byciem centrum społeczności frakcji.

Podbijam tę kwestię. Jeżeli nikt się nie wypowiada, wprowadzam propozycję Proszka.

Do tematu podróży odsyłam w gigantycznym temacie.
Powrót do góry Go down
Haczyk
Siewca
Nie ma sprzeciwów, wprowadzam. ¯\_(ツ)_/¯ pewnie trochę zmienię formę. Spodziewajcie się tej zmiany w przyszłym tygodniu. Dotychczasowe akcje MG również będą wymagały dostosowania do tego, ale naprawdę, nie wyrywajcie się z tym dopóki nie opiszę co i jak. xD
Powrót do góry Go down
Sponsored content
Powrót do góry Go down

Propozycje zmian
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 4 z 4Strona 4 z 4 Previous  1, 2, 3, 4