Share | 

Propozycje zmian

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Strona 3 z 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next
Czarny Stalker
Admin
Liczba postów : 348
First topic message reminder :

Jak w temacie. Jeśli macie jakieś pomniejsze propozycje, należy podrzucać je właśnie tutaj. Jeśli to coś większego — zasługuje na osobny temat.
Powrót do góry Go down

AutorWiadomość
Haczyk
Siewca
Liczba postów : 218
Dobra. Wprowadzam w takiej formie (czyli lekko innej niż podana wyżej), skoro nikt się nie odzywa:

1-3 o panie, ale żeś to zjebał
4-5 chujowo, ledwo się trzyma, niebawem jebnie
6 DOBRA, UDAŁO CI SIĘ, ale spec by zrobił lepiej

Opiszę jak wrócę. Jakby ktoś potrzebował póki mnie nie ma: odsyłajcie do tego posta.

Odnośnie nauki nowych umiejętności, ta sama mechanika, ale z warunkiem, że by móc przyznać sobie pełnoprawnie punkt, trzeba trzy razy ustrzelić ilości na powodzenie.

Nauka wyższych poziomów (podwyższanie 2 -> 3 itd) to trzykrotne wyrzucenie dotychczasowej ilości oczek podczas nauki.

Ari, dostaniesz za to punkt jak będę rozliczać.

Mowa: #4E2A28 x MG: #603b28

Powrót do góry Go down
Gość
Gość
Wprowadzenie tematu na usunięcie/zawieszenie konta.
Zgodnie z regulaminem można to zrobić (inaczej - regulamin w żadnym punkcie nie zakłada, że raz założonego konta usunąć nie można), ale brakuje tematu.
Powrót do góry Go down
Haczyk
Siewca
http://zone.forumpolish.com/t29-zgloszenia-zmian
Voila. Jest i było od zawsze wrzucone w "zbiorowy" temat.
+ jest opcja dla niecierpliwych, którzy mogą chcieć zrobić to samemu:
https://www.forumotion.com/unscribe

Powrót do góry Go down
Gość
Gość
Merci.
Powrót do góry Go down
Haczyk
Siewca
Krótka piłka, odciążam się od rzeczy.

Póki co sprawa wygląda tak, że wszystkie lokacje wrzucam ja z konta Czarnego Stalkera, a niefortunnie nie zawsze mogę zrobić to szybko (nawet nie to, że akurat może mnie nie być na forum, mój komputer, no cóż, jest tosterem i często nie wyrabia). Dostępu do konta HA nie dam nikomu z oczywistych względów o nazwie "bezpieczeństwo". Robienia lokacji z kont graczy też wolę uniknąć, bo:
1) z kont usuniętych będzie wyglądać brzydko
2) wolę uniknąć tematów a'la "uzupełnię potem"

Także moja propozycja jest taka: zrobię nowe konto na lokacje, żebyście je mogli dodawać samemu. Kod udostępnię, bazę do obrazków też mogę (ale chyba nie trzeba, tak szczerze..) Plusy i minusy:
+ każdy ma dostęp
+ nie trzeba czekać
- każdy ma dostęp
- trzecie puste konto, sztuczny tłum meh.

Czekam do 01.10 na głosy, jak żadne nie padną, po prostu wprowadzam.

Powrót do góry Go down
Drugi
Liczba postów : 271
Sztuczny tłum zawsze na propsie, jestem za.

mowa: color=#336666 | głos
Powrót do góry Go down
Szelma
Najemnik
Liczba postów : 46
Szelmie przyszło się teraz przejść kawałek po Zonie i trapi mnie ekonomia gry. Na wstępie zaznaczę, że tak, wiem, że poniższe propozycje będą wielkim utrapieniem dla osób, które przyszły tu popisać sobie w kawiarni w Chabnym albo iść postrzelać do nibypsów z bazooki, ale.. może warto. To tak samo jak z umiejkami - można się trzymać systemu i partolic wszystko w co nie ma się kilku punktów albo lecieć na storytellingu. Nie przedłużając.

Zaznaczę jeszcze, że do wdrożenia pomysłu przydałaby się mapa Zony, ale to ułatwienie, a nie wymóg.

MOZNA ZACZAC CZYTAC TUTAJ
A gdyby tak na mapie Zony wyznaczyć wszystkie lokacje i ustalić odległości między nimi? Już nie mówię żeby dawać daty na forum, bo prawie na żadnym forum ich nie ma więc byłby burdel, bo zanim się ludzie przyzwyczaja, to łohoho, ale przy odległościach między lokacjami jeśli chciałoby się przejść z jednej do drugiej, to trwa to zwykle kilka dni lub nawet więcej. Chętni na wędrowanie musieliby jeść i pić, a konserwy piechotą nie chodzą, a jak taką chodzącą konserwę zobaczysz, to uciekaj. Dalej. Dystans kilometra jedni pokonają w godzinę, inni w dzień. Można dać ze 3 opcje podróży w stylu powolna (małe szanse na mutanty/anomalie ale dużo wcinasz), średnia (średnio) szybka( większe szanse na niebezpieczeństwa, mało wcinasz)

Nie chcę robić z forum symulatora życia, bo to nie o to chodzi, ale wydawało mi się zawsze, że zarządzanie plecakiem było kluczowe dla stalkera, więc może warto coś w tym kierunku zrobić. Od tego jest dyskusja, więc dajcie znać co o tym myślicie.

PS Te daty to też bym wprowadził

Komisarz Szelma

Haczyk
Siewca
Nie wprowadzę tego z podróżami, bo to pomysł kropka w kropkę z Chernobyl Zone, a nie chcę żadnych oskarżeń o plagiat (nie zarzucam ci go, mogłeś przecież nie wiedzieć). Poza tym... Ten system nie zdobył wielbicieli. Na Edenie go odebrano raczej jako demotywujący do rejestracji i gry. Nawet gdyby został przegłosowany, to wolę nie wprowadzać czegoś takiego, żeby nie straszyć nówek. Tak naprawdę podróże mogłyby się dziać w tle albo w ramach akcji z MG, bo tak się zwykle robi na forach.

Ogólnie byłbym wdzięczny za zostawienie kwestii map do czasu, kiedy wrzucę temat im poświęcony. Postaram się to zrobić do wieczora, ale nie obiecuję.

Co do jedzenia... Tak naprawdę nie wiem jak na to patrzeć. Z jednej strony żywność musi być PO COŚ, a z drugiej to taki proces, który mógłby się dziać w tle i nie musi być uwzględniany w postach. Byłem na forum ze wskaźnikiem głodu i totalnie nikt nic z nim nie robił. Tamtejszy system polegał na tym, że co 2 realne tygodnie, jeśli nie jadłeś, samemu obnizasz sobie wskaźnik. Dotychczas docelowo było tak, że jak mg zauważy, że nie jadłeś od x wątków, to może ci odjąć na przykład oczko do powodzenia, bo jesteś osłabiony.

Ewentualnie można zrobić tak, że umieszcza się w pierwszym poście w swoim wątku formułkę ze stanem postaci w chwili rozpoczęcia pisania. Ale nie wiem, czy to nie jest zbyt komplikujące. Na pewno miałoby to sens w sytuacjach o nazwie "masz odbyć X fabuł, żeby rana taka i taka ci się do końca wygoiła". Nie wiem ile rzeczy można by było uwzględnić, żeby to miało sens. Sen może się na dobrą sprawę dziać w tle, jeśli przyjmiemy, że postać śpi normalnie i nie choruje na bezsenność. Można tu wrzucić głód, choroby, rany, ewentualnie określać, jak długo postać jest na nogach (niedawno wstała - jest ospała, nie śpi prawie dobę - też ma jakieś skutki, jest na nogach od kilku godzin - spoko, w tej sprawie jest blisko pełni sił).

Kwestia chorób też jest do omówienia w osobnym temacie.

Od razu mówię, że nie chcę robić mechaniki głodu, która miałaby co X tygodni być aktualizowana przez gracza/mnie (bo MG nie mają uprawnień i wolę żeby nie mogli nic robić w profilach) i która miałaby obniżać postaci statystyki. I mean, wtf. Pewka, ważne w postapo jest to, żeby postać jadła, ale naprawdę nie widzę celu w robieniu tutaj ogromnego podręcznika mechanicznego. Gracze zwykle uwzględniają jedzenie postaci albo to, że jest głodna (dam tu jako przykład Jaskier, nie kupiłem jej żadnego jedzenia ani picia, więc o suchym ryjku siedzi przy ognisku i brzuszek ma smutny), więc myślę, że to można zostawić rozsądkowi i że to nie jest proces wymagający stałej kontroli. Przynajmniej nie przy fabułach pisanych na luzie. MG widzi Tadka Niejadka to przy ucieczce może mu rzucić "biegniesz wolniej niż twój najedzony kompan" albo podczas ukrywania się "burczenie w brzuchu twojej postaci sprawiło, że podsłuchiwani stalkerzy ją usłyszeli", no czemu nie. Jeżeli ktoś miałby jakiś pomysł, który nie wymagałby aktualizacji a zatem nie robiłby burdelu (ja sobie nie ufam i wiem, że coś zepsuję), to śmiało. Ja nic w głowie nie mam.

Daty to... Ciężka sprawa. Ja ogólnie przyjmuję, że data rozgrywania się wątku to ta, kiedy zaczęło się go pisać, ale naginam tę zasadę, bo nie zawsze ma odzwierciedlenie w rzeczywistości. Dajmy na to wątek mój, Drugiego i Aristowa w Babrzysku i potem wątek Aristowa i Drugiego w Aptece. Minęło między nimi sporo czasu realnego a fabularnego raczej mniej, tak strzelam, że dzień, może dwa.

Tę sprawę trochę reguluje pogoda. Jest zapowiadana na cały najbliższy miesiąc i jest napisane, że każdy ma obowiązek się do niej odnosić, kiedy w danym okresie zaczyna fabułę. Ale widzisz, to znowu nie do końca ma odzwierciedlenie. A czemu? Bo kiedy jesteś w wątku z MG, to możesz się bawić w bilokację, ale tylko pod warunkiem, że będziesz grać luźny wątek, który będzie się fabularnie dział przed wątkiem z MG. W ten sposób, grając w listopadzie, możesz mieć na przykład sierpniową pogodę.

Myślę, że moglibyśmy postawić na to, że akcje z MG, jako te ważniejsze, będą opatrywane dokładną datą na początku wątku, a więc powinny i w informatorach. Luźnych wątków można aż tak nie kontrolować, pozostawiając przy nich jedynie zasadę miesiąca. Mam na myśli, że trochę bezcelowe byłoby nakazywanie każdemu wpisywania dat. Nagle wszyscy by nie wiedzieli co wpisać, musieliby do siebie biegać z pytaniem "kiedy my to graliśmy". Poza tym, łatwiej zapamiętać "po raz pierwszy byłem tu i odkryłem jakieś pokurwieństwo tego i tego dnia" czy "no piłem ze Stachem tego i tego dnia po raz dwudziesty ósmy". Jeżeli ktoś chce dokładnych dat u siebie, ja nie widzę problemu. Ale naprawdę myślę, że nie ma sensu narzucać wszystkim.

Powrót do góry Go down
Proch
Bojownik
Liczba postów : 53
Po przeczytawszy Waszej treści, wysuwam następujące propozycje rozwiązania problemów z czasem (datami), stanem zdrowia i podróżą.

1. Daty
Nie ma powodu, żeby kontrolować czas na forum w każdym wątku. Od tego mamy chronologię w informatorach, aby ogarniać, kiedy co się działo. Znajomość dokładniej daty nie daje nam nic użytecznego - z perspektywy technicznej - oprócz znajomości aktualnej pory roku. Można gdzieś przy głównej ikonie forum umieścić informacje o aktualnej porze roku, żeby gracze mogli się do niej odwoływać.
Najlepszym sposobem na ogarnięcie czasu jest po prostu prowadzenie kluczowych i ważnych wątków fabularnych. Mistrz Gry pisze w tym poście informacje o aktualnej dacie. Wątki istotne dla fabuły ustalają czas i przesuwają go do przodu. W ten sposób historia opowieści rozwija się w czasie. Moim zdaniem jest to najłatwiejszy i przejrzysty sposób. Później, dzięki zastosowaniu takiego pomysłu, nie będzie problemu z określeniem chronologii wątków kluczowych.
Misje najwyższego priorytetu, wydarzenia globalne, nadzorowane wojny frakcji przez MG - niech te elementy opowieści tworzą nasz czas, a wszystko będzie w porządku.

2. Stan Zdrowia.
Sprawa prosta jak drut. Nie ma sensu tworzyc kolejnych tematów, i tak mamy ich setki - niektóre nawet nazywają się tak samo. Wykorzystajmy informator. Niech MG stworzy swój post pod informatorami, określający stan zdrowia gracza. Gracz nie będzie mógł go edytować, bo autorem postu jest MG. Dzięki temu nie dojdzie do dziwnych akcji. Z racji takiej, że aktualnie mamy mniej aktywnych graczy, ogarnięcie tego pomysłu nie powinno być problemem.
W stanie zdrowia również określany będzie głód. Tutaj też nie ma sensu za bardzo kombinować. Po zakończeniu każdego wątku fabularnego, MG określa ostateczny stan zdrowia postaci gracza. Jeżeli wykonywała ona ciężki wysiłek fizyczny, wtedy w jej stanie zdrowia pojawia się głód. Aby go zaspokoić, należy spożyć posiłek w następnym wątku z MG. Jeżeli postać gracza nie zje konserwy, odczuje ona powikłania. Taki system pozwala na dynamiczne nadzorowanie stanów zdrowia w wątkach kluczowych, a nie oszukujmy się - tylko do zabawy MG liczy się tak naprawdę stan postaci. W wątkach luźnych gracz-gracz takie informacje stanowią fajne podłoże do odgrywania, ale raczej nic poza tym.
W skrócie: stany zdrowia pod informatorami, posty napisane przez MG; edytowane przez MG. Stany zdrowia określa się po zakończeniu wątku z MG - jego konsekwencje przenoszą się do następnego wątku z MG.
Jeżeli stan zdrowia postaci nie będzie pozwalał jej na samodzielne funkcjonowanie, wtedy taka postać musi odbębnić X postów w Bazie Frakcji. Dzięki temu Bazy Frakcyjne zyskają realne zastosowanie, poza magazynowaniem towaru i byciem centrum społeczności frakcji.

3. Podróże.
Motyw Stalkera to głównie łażenie i uważanie, żeby nic Cię nie zabiło, gdy przechodzisz z punktu A do punktu B. Stąd system emisji, które wywołują zaskoczenie i wymuszają znalezienie kryjówki przed falą psionicznego gówna.
Tutaj zostawiłbym opcje działania dla MG i olał tworzenia jakichś mechanik podróży. Jeżeli MG zakłada, że w jego wątku będzie trzeba przeleźć z jednego krańca Zony na drugi, to wtedy sam będzie prowadził podróż - jak mu wygodnie. Sam będzie określał zagrożenia podróży. Po prostu trzeba zachęcić przyszłych MG do uwzględnienia motywu zonowskiej podróży - i tyle. Liczy się przede wszystkim opowieść.

A i radzę zminimalizować cukierkowość w wątkach. Rozmawiałem z kilka osobami i odrzuca je to, że mamy sobie avki z anime z podpisami. Zalecałbym skoncentrowanie treści graficznej na avkach podkreślający klimat Zony. Wiecie, żeby uczucie przygnębienia, osamotnienia i surowości zachęcał nas do istnienia w Zonie. Jak patrzę na avek Drugiego, albo na Haczysława, to tak trochę dysonans estetyczny mi powstaje. Niby Zona, ale taka... niedopieprzona.
Jeżeli decyzja o avkach ma być taka, jaka jest - spoko. Tylko dzielę się swoją opinią.
Powrót do góry Go down
Haczyk
Siewca
Daty - to w sumie to samo co ja mówię.

Stan zdrowia:
Niech MG stworzy swój post pod informatorami, określający stan zdrowia gracza. Gracz nie będzie mógł go edytować, bo autorem postu jest MG. Dzięki temu nie dojdzie do dziwnych akcji. Z racji takiej, że aktualnie mamy mniej aktywnych graczy, ogarnięcie tego pomysłu nie powinno być problemem.
W stanie zdrowia również określany będzie głód. Tutaj też nie ma sensu za bardzo kombinować. Po zakończeniu każdego wątku fabularnego, MG określa ostateczny stan zdrowia postaci gracza. Jeżeli wykonywała ona ciężki wysiłek fizyczny, wtedy w jej stanie zdrowia pojawia się głód. Aby go zaspokoić, należy spożyć posiłek w następnym wątku z MG. Jeżeli postać gracza nie zje konserwy, odczuje ona powikłania. Taki system pozwala na dynamiczne nadzorowanie stanów zdrowia w wątkach kluczowych, a nie oszukujmy się - tylko do zabawy MG liczy się tak naprawdę stan postaci. W wątkach luźnych gracz-gracz takie informacje stanowią fajne podłoże do odgrywania, ale raczej nic poza tym.
W skrócie: stany zdrowia pod informatorami, posty napisane przez MG; edytowane przez MG. Stany zdrowia określa się po zakończeniu wątku z MG - jego konsekwencje przenoszą się do następnego wątku z MG.
Jeżeli stan zdrowia postaci nie będzie pozwalał jej na samodzielne funkcjonowanie, wtedy taka postać musi odbębnić X postów w Bazie Frakcji. Dzięki temu Bazy Frakcyjne zyskają realne zastosowanie, poza magazynowaniem towaru i byciem centrum społeczności frakcji.
Mi się podoba, jestem za. Nie licząc podkreślonej części ostatniego akapitu; to, czy postać się uda do bazy, zależy od sytuacji, od postaci. To robi sens, ale nie zawsze będzie miało zastosowanie.

Podróże pominę, ten temat rzucę osobno razem z mapami.

A i radzę zminimalizować cukierkowość w wątkach. Rozmawiałem z kilka osobami i odrzuca je to, że mamy sobie avki z anime z podpisami. Zalecałbym skoncentrowanie treści graficznej na avkach podkreślający klimat Zony. Wiecie, żeby uczucie przygnębienia, osamotnienia i surowości zachęcał nas do istnienia w Zonie. Jak patrzę na avek Drugiego, albo na Haczysława, to tak trochę dysonans estetyczny mi powstaje. Niby Zona, ale taka... niedopieprzona.
Jeżeli decyzja o avkach ma być taka, jaka jest - spoko. Tylko dzielę się swoją opinią.
Wait, Haczyk nie ma animcowego avatara. Ani tym bardziej słodkiego. Co jest słodkiego w umazanym krwią pierdolcu. D: Ogólnie się zgadzam, bo i staram się tego pilnować (kilku graczom pokasowałem ostatnio nieklimatyczne avatary, bo olali moje prośby o zmianę), ale bez przesady. To tylko avatar. Poza tym jaka jest alternatywa, bo niezbyt wyłapałem?

Powrót do góry Go down
Sponsored content
Powrót do góry Go down

Propozycje zmian
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 3 z 4Strona 3 z 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Jezioro Zmian
» Propozycje/Pomysły/Sugestie
» [Pomysł Asha] Propozycje ogólne.