Share | 

Propozycje zmian

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Strona 1 z 2 1, 2  Next
Czarny Stalker
Admin
Liczba postów : 305
Jak w temacie. Jeśli macie jakieś pomniejsze propozycje, należy podrzucać je właśnie tutaj. Jeśli to coś większego — zasługuje na osobny temat.
Powrót do góry Go down
Wandal
Technik
Liczba postów : 77
Mikropłatności
Zastanawiałam się dzisiaj rano jak rozwiązać problem płacenia sobie nawzajem na fabule. Załóżmy, że postać A ma coś co bardzo chce postać B i chętnie jej to odsprzeda. Bez żadnych pośredników, bez handlarzy, za cenę, którą ustalą sobie sami. Tak w życiu przecież bywa.

Moglibyśmy może stworzyć temat na takie mikropłatności z prostym schematem?
Postać A: link do profilu
Ilość rubli: +10
Postać B: link do profilu
Ilość rubli: -10
Link do sesji z płatnością: click

Poza tym przyszło mi do głowy, że nigdzie nie mamy określone ile jaka postać ma przy sobie gotówki. Czy jeśli ktoś ją napadnie i okradnie to zabierze jej wszystko, bez względu na to czy ma „na koncie” 10k RU czy 50 RU?

Pomyślałam, że może dobrym rozwiązaniem byłoby stworzenie dodatkowego pola w profilu, który każdy mógłby sobie edytować.
Coś takiego jak „w kieszeni”. Mamy teoretycznie 10k RU ale na wyprawę do Zony zabieramy tylko 50 RU, co wydaje mi się dość logiczne.

Oczywiście pierwszym i chyba głównym zastrzeżeniem byłoby: No dobrze, więc napadam postać A, a gracz zmienia sobie szybko w profilu ilość gotówki.
Najprostszym jak dla mnie rozwiązaniem jest szybkie zrobienie zrzutu ekranu. W sumie leży to mocno w interesie napastnika, żeby wiedział ile hajsu ma jego ofiara, a zrzut ekranu to parę sekund roboty (nawet na telefonie).

Nie wiem czy to konieczne do wprowadzenia propozycje, ale z pewnością usprawniłoby to kwestie finansowe postaci.
Mam też cichą nadzieję, że po prostu nie przegapiłam gdzieś tematów o których wspomniałam wcześniej.

Wandal vs dowolny medyk & Voice
Powrót do góry Go down
Stanislaw Bodrow
Doradca
Liczba postów : 32
Co do handlu między graczami - pomysł z tematem i wrzucaniem linków jest bardzo dobry i powinien sprawdzać się bez zarzutów.

Jeżeli chodzi o zostawianie pieniędzy - gdzieś trzeba je zostawić. Najprawdopodobniej stalkerzy będą zostawiać je we własnych schowkach, a na te mamy specjalny dział.
http://zone.forumpolish.com/f15-schowki
Sprawa komplikuje się w przypadku gdy postać będzie chciała pieniądze zostawić gdzie indziej, na przykład oddać je na przechowanie handlarzowi.

Co do dodatkowego pola w profilu - gdyby zostawić możliwość jego edycji użytkownikom mogłoby dochodzić do wielu nadużyć, nie tylko związanych z "przekładaniem" ich pomiędzy kieszenią a schowkiem, ale też dodawaniem sobie waluty. Można by natomiast rozważyć dodanie odpowiedniego pola profilowego i pozostawienie możliwości jego edycji jedynie moderatorom, tak jak ma to miejsce w przypadku obecnego pola "Stan konta". Zarówno w tym, jak i w przypadku osobnego tematu byłoby to dodatkowe obciążenie dla "kadry" forum, ale w chwili obecnej nie widzę innego rozwiązania.
Powrót do góry Go down
Wandal
Technik
Liczba postów : 77
Co do dodatkowego pola w profilu - gdyby zostawić możliwość jego edycji użytkownikom mogłoby dochodzić do wielu nadużyć, nie tylko związanych z "przekładaniem" ich pomiędzy kieszenią a schowkiem, ale też dodawaniem sobie waluty.
Tylko właśnie tak się zastanawiałam... Nie mógłbyś mieć tak czy inaczej więcej gotówki niż masz w tym "głównym" polu profilu, który edytują moderatorzy.

- Załóżmy, że masz 10k rubli. Wpisujesz sobie 5k w kieszeni. Z automatu pozostałe 5 masz gdzieś w bezpiecznym miejscu (w schowku w przypadku stalkerów, zakopane gdzieś w ziemi, u handlarza, to nie jest istotne, nie rozdrabniałabym się aż tak)

- Jeśli wpiszesz sobie 10k w tym polu z automatu nie masz zachomikowanego ani grosza.

- Jeśli wpiszesz sobie 11k, to i tak taka machlojka będzie widoczna, bo przecież tuż nad tym polem będzie pole z oficjalną ilością hajsu.

Wandal vs dowolny medyk & Voice
Powrót do góry Go down
Stanislaw Bodrow
Doradca
Liczba postów : 32
Racja. Opacznie zrozumiałem oryginalny post, myśląc że chodzi o udostępnienie możliwości edycji zarówno pola z posiadanymi jak i ukrytymi pieniędzmi. Rozumiejąc już pierwotny zamysł w pełni go popieram. Po pierwsze odciąży to moderatorów, po drugie przed potencjalnym oszustwem rzeczywiście można zabezpieczyć się poprzez zrobienie zrzutu ekranu, a po trzecie na forum jest nas na tyle niewiele, że gracze raczej nie będą skłonni do oszustw, nie chcąc narazić się na ostracyzm.
Powrót do góry Go down
Heretyk
Kapelan
Liczba postów : 63
Może tu będzie dobrze, ale jeżeli źle to przepraszam i proszę o przeniesienie.

1. Ciekawym udogodnieniem mogło by być przeniesienie na górę linka do "nieprzeczytanych postów". Na przykład do przydatnych linków lub nawet wydzielić go pod bannerem Forum.

2. Nie wiem czy tylko dla mnie (jak i nie sądziłem, że to powiem ) ale styl Forum wydaje mi się zbyt ciemny. Niewielkie rozjaśnienie mogłoby dobrze wpłynąć na czytelność. Wczoraj o 16 w dość pochmurny dzień na pełnej jasności nie było wiele widać na moim kompie. A nad chatboxem rangi (EDIT) "Zaginiony" nie widać prawie w ogóle.

Mówiony #7a7a7a
Powrót do góry Go down
Medium
Liczba postów : 44
Jakby się jeszcze dało zmniejszyć avatar przy wiadomościach. Nie umiem w to, ale może jest opcja np 20% pierwotnej wielkości. Trochę drażni długość strony wyrobiona wyłącznie miejscem ramki z avatarem.

Mowię: #726d93 x Piszę jako MG: #630657
Powrót do góry Go down
Haczyk
Siewca
Liczba postów : 143
To tak.
Heretyk
1) nie ma problemu, ale póki nie ma mnie w domu, to nie dam rady. W sensie... Wolę się nie grzebać z templates z telefonu xD
2) ta grupa ma być niewidoczna, służy do wyraźnego oddzielenia porzuconych kont od tych żywych.

Medium - nie da rady. Na takich avatarach pracuje się dobrze i wszyscy użytkownicy mają avatary właśnie w takim rozmiarze, więc nie chcę nagle każdemu kazać zmieniać. Są jednak narzędzia do przeglądarek, które pozwalają na modyfikowanie wyglądu danej strony.

Wandal - proponuję wydzielić na to osobny temat, tak w sumie.

Mowa: #4E2A28 x MG: #603b28
Powrót do góry Go down
Gość
Gość
Dodatkowa ranga dla mieszkańców Chabne, tym razem przeciwieństwo Likwidatora, czyli Informator.

Informatorzy zgodnie ze swoją nazwą współpracują z wojskiem, jednak nadal pozostają cywilami. Nieprzyjaźnie nastawieni do stalkerów, obcych w mieście oraz osób im pomagających. Z własnych pobudek bądź chęci zysku donoszą o wszelkich podejrzanych wydarzeniach mundurowym, stanowiąc małomiasteczkową straż obywatelską. W niektórych przypadkach ich interwencji dochodzi nawet do samosądów.
Powrót do góry Go down
Heretyk
Kapelan
Liczba postów : 63
1. Dodanie opcji "ulepszeń rusznikarskich" obejmujących modyfikacje magazynków, mechanizmów spustowych, zamków, układu gazowego i całej reszty. Tak jak w grze można iść w dwie strony - szybkostrzelność lub precyzję. Ciężko jednak będzie to egzekwować w postach, ze względu na brak jednoznacznej mechaniki strzelania. Chyba, że pokładamy wiarę w użytkownikach, że sami będą tego pilnować.

pomysł mechaniki:
Proste ulepszenie -  wymagana naprawa broni na poziomie 3
Zaawansowane ulepszenie - wymagana naprawa broni na poziomie 4 (rzut "-1")
Skomplikowane ulepszenie - wymagana naprawa broni na poziomie 5. (rzut "-2")

Po niepowodzeniu można spróbować dalej w kolejnym poście. Trzecie niepowodzenie z kolei uszkadza broń o 1 stopień.

Przykładowe ulepszenia: (szybkostrzelność "-" to większa precyzja strzelania, "+" to mniejsza precyzja)

Przedłużenie/skrócenie lufy
Powiększenie magazynka
Modyfikacja mechanizmu spustowego (tryby strzału)
Modyfikacja mechanizmu powrotnego (szybkostrzelność +/-)
Modyfikacja zamka (szybkostrzelność +/-)

Dodatki kosztują postać części zamienne oraz to, co weźmie rusznikarz za przeprowadzenie ulepszenia.

2. Z dodatków do broni (widziałem w SPAS-12) - wyrzucić hak naramienny. Ten dodatek to element fabrycznej kolby. Garłacz (czyli element do wystrzeliwywania granatów nasadkowych) - też bym wyrzucił. Nie widzi mi się to w Zonie, jakoś nie umiem sobie wyobrazić sytuacji, gdzie jesteśmy tak daleko, ze trzeba takim granatem strzelić. Jeżeli nie doleci zwykły granat, to można po prostu się wycofać.

3. Ze strzelb i pistoletów maszynowych wyrzucić dodatek celownika optycznego, zastąpić go kolimatorem. Moim zdaniem nie ma absolutnie sensu montować "4x" na strzelbie czy na przykład UMP. Kolimator w tym momencie wystarczy fabularnie do wygodniejszego celowania.

Mówiony #7a7a7a
Powrót do góry Go down
Sponsored content
Powrót do góry Go down

Propozycje zmian
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 2Strona 1 z 2 1, 2  Next