Share | 

Nabór na moderatorów

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Strona 1 z 2 1, 2  Next
Szczeniak
Likwidator
Liczba postów : 166
Stało się. Są pewne rzeczy, które wymagają aktywnej moderacji, a zatem wymagają naboru:

1) Moderatorzy działów frakcji
Ich zadaniem jest naraz moderowanie działu frakcji (przesuwanie wątków do frakcyjnych archiwów, przypinanie ważniejszych na górze) i pełnienie niejako funkcji reprezentatywnej/tymczasowego, nieoficjalnego lidera, który ma załatwiać sprawy grupy ze mną. Rzecz w tym, że póki nie mamy liderów frakcji innych niż NPC (jest tak dlatego, że JAKIŚ lider musi być, a roli dowódcy nie chcę przekazywać osobom, które się o to nie postarają), potrzebujemy jakiegoś zastępstwa.
Wasze postacie, nawet jeśli zgłosicie się do tej funkcji, nie muszą ani być wysoko w hierarchii ani w przyszłości stawać się przywódcami. W związku z tym, że mam postać w Monolicie — tej frakcji nabór na moda nie obejmuje. Innym nie chcę zerkać do działów. Zaskakujcie mnie tak, jak innych.
Wymagam od was tylko paru rzeczy: sprzątajcie, nakłaniajcie do działania, bądźcie komunikatywni i dbajcie o frakcję. Zacznijcie najlepiej od jakiejś dyskusji w dziale na temat tego, czego wam trzeba i co uważacie za fajne.

Lista moderatorów:
Najemnicy — Wandal
Powinność — Stanislaw Bodrow
Bandyci — brak
Wolność — brak
Samotnicy — brak

2) Moderacja tematów
Mam na myśli głównie wyrzucanie z nich nieaktualnych danych, przypisanych do skasowanych już kont, ale nie tylko. Rozbiję to na kilka pozycji:
— Spis wizerunków: dodawanie aktualnych zgłoszeń do spisu oraz usuwanie tych, które zostały usunięte z forum. Mod: Wandal
— Kupowanie przedmiotów: kiedy ktoś coś kupi, wstukujesz jego nick do spisu przedmiotów w używanych egzemplarzach i odejmujesz mu z konta tyle rubli, ile wydał. Mod: Stanislaw Bodrow, Hink
— Sklepik punktowy: analogicznie do powyższego, tylko z punktami. Mod: Seven
— Spis przedmiotów: weryfikacja nowych propozycji i dodawanie ich (w sprawie grafik się dogadamy), kasowanie nicków usuniętych kont. Mod: chyba rezerwacja.

Nabór otwieram na tydzień od teraz. Prowadzę go w tym temacie, nie na PW - wolę uniknąć zamieszania z "ale tu już się ktoś zgłosił" <:
Powrót do góry Go down
Stanislaw Bodrow
Doradca
Liczba postów : 32
Zgłaszam swoją kandydaturę na moderatora działu Powinność, oraz wszystkie wymienione w punkcie drugim pozycje.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość
Jeśli nikt się nie zgłosi z najemników to mogę u nich na razie sprzątać. Doświadczenie - jest. Ogarniałam nie raz nie dwa burdel w tematach pewnej zielonej sekty.

Poza tym chętnie pomogę z wizerunkami. Proste, miłe i przyjemne zajęcie, a wiem że bywa upierdliwe w natłoku pracy.
(Staś nie bądź zachłanny i weź mniej, bo ci wsadzę długopis w oko)

Edit: Stasiu ależ ja nie mówię, że to źle że się zgłaszasz do tyłu rzeczy. To wspaniale. I to nie tak, że ci nie ufam, ale byłam na forum na którym jedna osoba ogarniała masę moderatorskich rzeczy. Wystarczy, że jej nie było przez kilka dni, to cała machina się rozpadala. A potem ta osoba pojechała na wakacje. I już nie wróciła. Według mnie po prostu lepiej rozdzielić rzeczy na kilka osób, bo wtedy nawet jeśli jedna zawali, to mniej pracy jest do odrzucenia innym.
Powrót do góry Go down
Stanislaw Bodrow
Doradca
Liczba postów : 32
To nie tyle zachłanność, co chęć aby to forum przetrwało. Z własnego doświadczenia wiem, że wiele gier PBF upadało przez niedostatecznie rozbudowaną "kadrę". Z tego co zrozumiałem, do poszczególnych zadań może być oddelegowany więcej niż jeden moderator. Jeżeli tak nie jest, z chęcią odstąpię miejsca innym.
Powrót do góry Go down
Hink
Liczba postów : 10
Ja chętnie mogę ogarniać ekwipunek i handlarzy, żeby Staś nam nie zszedł w najbliższy miesiąc na marskość wątroby.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość
Tylko mnie tu brakowało
Mogę wziąć punkty i przedmioty, w sumie i tak mogę edytować z Siódemki te pola, lolol
Powrót do góry Go down
Szczeniak
Likwidator
Liczba postów : 166
Upoważnienia moderatora Powinności przydzielone.
Dla Najemników i wyglądów też.

Co do handlarzy, Hink i Bodrow: proponuję, żebyście się podzielili po połowie. Jakby co obaj macie moderatora na dział Handlarze i Stalkerzy w Encyklopedii. Umówcie podział między sobą i mi przekażcie. Mając uprawnienia moderatora na dział możecie też edytować profile (... magia).

7 - przypisuję cię do punktów.

Co do spisu przedmiotów i akceptowania nowych: sprawa wymaga dopasowywania obrazka do bazy w gimpie i dopasowywanie rozmiaru. Program darmowy i prosty w obsłudze, ale jakby co mogę wyjaśnić jak to zrobić. Także osobę, która miałaby to brać, po prostu bym prosił o informację, czy chce sama kleić te obrazki czy woli, żebym ja to robił.

I w sumie Wandal ma rację w natłoku rzeczy. Stanislaw z kolei przy tym, że więcej ludu się może czymś zajmować. Macie jakby co moderatorów na całe działy, więc jeśli osoba A nie zrobi czegoś w danym dziale przez dłuższy czas, to osoba B może ją wyręczyć. Tak samo ja.

Halo halo, Wolność, Bandyci, Samotnicy - gdzie wasi modzi?
Powrót do góry Go down
Gość
Gość
Skoro innych chętnych brak to przyjmę na siebie niewdzięczną rolę moda mojej frakcji. Zapewne wielu z was zginie, ale jest to poświęcenie na które jestem gotów.
Powrót do góry Go down
Proch
Bojownik
Liczba postów : 53
Zgłaszam się moderatora Wolności. Będę tam sprzątał
Powrót do góry Go down
Czarny Stalker
Admin
Liczba postów : 359
Mała aktualizacja. Frakcje bez moda to bandyci (ze względu na kasację konta Kundla) i samotnicy.

Doszło też aktualizowanie spisu broni i kombinezonów według tego tematu: http://zone.forumpolish.com/t252-zgloszenia-do-spisow
Można to rozdzielić na dwie osoby.

... Zabrakło moderatorów handlarzy. Jeden zrezygnował, drugi wyparował.
Powrót do góry Go down
Sponsored content
Powrót do góry Go down

Nabór na moderatorów
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 2Strona 1 z 2 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Nabór na MG!
» Nabór do X-Men i rozwój grupy