Share | 

Ogłoszenia administracji

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Czarny Stalker
Admin
Liczba postów : 359
W tym temacie będą umieszczane powiadomienia o nowościach na forum.
Powrót do góry Go down
Haczyk
Siewca
Liczba postów : 227
Pierwszy dzień życia forum, pierwsza garstka ogłoszeń! Forum wciąż ma trochę niedociągnięć, które postaram się uregulować jak najprędzej. Przechodząc do rzeczy:

1) Handlarze i przedmioty
Osoby, które przyszły z Edenu, prawdopodobnie zauważyły informację o tym, że coś mi uciekło i dlatego opóźniło się otwarcie. Chodzi o temat z handlarzami; nie ma w nim wielu przedmiotów, choć przysiągłbym, że je opisałem. Ciągnie to za sobą kilka konsekwencji, między innymi dostępność rzeczy do kupienia i temat o loteriach, które obecnie są ukryte.

W związku z tym każdy, kto ukończy kartę postaci do chwili, gdy naprawię ten temat, otrzymuje jednokrotną zniżkę 50% na całe swoje zakupy. Oznacza to, że dostaje po prostu tańszą pierwszą wyprawkę. Opowiem o tym ciut więcej w kolejnym ogłoszeniu, które ostatecznie ureguluje tę kwestię.

Póki jesteśmy na etapie pisania kart, to myślę, że nie jest to aż takim kłopotem. Wszystkie inne tematy przydatne przy kreacji postaci są oczywiście gotowe.

Naprawdę przepraszam za tę wpadkę. Chciałem dziś ją naprawić, jednak jakość mojego internetu okazała się zbyt zdradliwa (a raczej opłata za niego), by coś więcej z tym zrobić, ale pracuję nad tym.

2) „Przedpremierowi”
Ta część ogłoszenia jest skierowana przede wszystkim do osób, które zaprosiłem na forum przed jego startem. Fakt faktem, mieliście na KP więcej czasu, jednak uznajmy, że tak jak zupełnie nowi użytkownicy, macie miesiąc na ukończenie ich.

Usprawiedliwiając taką decyzję — są to osoby, które mi pomagały w różny sposób przy tworzeniu strony. Bardzo im za to dziękuję, przede wszystkim Kundlowi, Miszy, Seven i Wandalowi.

3) Lokacje
Druga rzecz, która miała zostać nadrobiona szybko, a wyszło tak, że przejechałem się na własnym przekonaniu. Będą rosły w siłę i są kwestią opisania obrazków. C< W razie gdybyście sami chcieli zobaczyć jakieś konkretne miejsca — odsyłam do tego tematu (w sprawie tworzenia lokacji) bądź na PW konta Haczyka (w sprawie sugerowania ich lub prośby, bym zajął się jakimś konkretnym tematem, bo akurat tam chcecie zagrać). Wiem, które tematy wymagają uzupełnienia i wiem, w jaki sposób — bądźcie cierpliwi. Zabiorę się do nich w nocy.

4) Martwe strony w wymianie — wyłapię je, kiedy będę chodził z reklamami. Spieszmy się kochać fora, tak szybko umierają…

Tak, wiem, że to podejście nie jest profesjonalne i jest mi głupio z tym, że się nie wywiązałem z różnych powodów. Jednak w chwili, kiedy forum jest już zdatne do gry oraz tworzenia postaci i kiedy obiecałem jego otwarcie akurat dzisiaj, myślę, że lepiej było wypełnić tę obietnicę. Przepraszam najmocniej i obiecuję poprawę. Sytuacja powinna się unormować w ciągu najbliższych 2-3 dni.

W razie wszelkich pytań, wątpliwości, zażaleń — moja skrzynka stoi otworem. Wszystko przyjmę na klatę.

Mowa: #4E2A28 x MG: #603b28

Powrót do góry Go down
Szczeniak
Likwidator
Liczba postów : 166
Krótki raport.

Po północy dodaję sklepiki, spis przedmiotów, pierwsze dwa zlecenia, zadanie dla frakcji, nabór na mg i moderację. W związku z tym przypominam o kończeniu kart postaci i promocji. Inaczej przepadnie.
Powrót do góry Go down
Szczeniak
Likwidator
Ogłoszenie #2

1) Sklepik
W końcu ruszył obiecany sklepik. Więcej na ten temat znajdziecie w dziale „Handlarze”. W związku z tym, że zarejestrowanych kont jest ponad 50, nie robię losowania sprzętu do handlarzy. Możecie uznać, że u każdego handlarza są przedmioty, które są dostępne dla jego frakcji (czyli Wolność ma „Powiew Wolności”, ale nie ma kombinezonu Najemników). Jak rozpoznać, że coś jest dostępne? Nie ma wzmianki o tym, że nie jest. <: Proste.
Uwaga: w tej chwili opisuję amunicję i dodaję ją na bieżąco. Jeżeli jakiejś nie ma, to znaczy, że opiszę ją w ciągu paru godzin.

Pierwsze losowanie nastąpi dnia 15 października.

2) Promocje
W związku z poprzednim ogłoszeniem, następujące osoby mogą, ale nie muszą, skorzystać z promocji obniżającej dla nich ceny towarów o połowę:
Proch, Czerstwy, Astrid, Krokodyl, Maria, Ghost, Hink, Marcus, Ojciec Ogarek, Seven, Chabaź, Piguła, Feliks, Łapa, Stanislaw Bodrow, Ważniak, Wandal, Kundel, Jaśniepan.
Promocja jest jednorazowa, obowiązuje przez jeden post u jednego handlarza. Pamiętajcie o tym, że musicie zaznaczyć w poście, że promocja was dotyczy.

3) Zlecenia
Ruszyły pierwsze dwa zlecenia; zapraszam do zapisów. Pamiętajcie, że możecie być tylko w jednym wątku z MG. Pierwsze, drugie.

4) Podziękowania
Dziękuję serdecznie każdemu, kto podsyłał mi na PW lokacje, dziękuję także Ojcu Ogarkowi za pomoc z tematem broni palnej. Jest to w sumie wstęp do kolejnej kwestii:
Do systemu siwertów wprowadziłem nagrody za nadsyłanie lokacji i przedmiotów. Dla leniwych — 3 opisy wprowadzone na forum (bez względu na to, czy po mojej korekcie, czy bez niej) oznaczają, że użytkownik może się zgłosić po jednego siwerta. Mam zanotowane, kto ile mi wysłał na pw, w związku z tym, jak tylko pododaję tematy (zabieram się za to od jutra), dodam wam punkty. I od teraz byłbym wdzięczny, gdybyście je podsyłali w tematach. Będzie mi łatwiej to kontrolować i każdego potraktować równo. <: Jesteście wielcy, dziękuję.

5) Nabory
Rozpoczął się też nabór na moderatorów (więcej w tym temacie) i na Mistrzów Gry (więcej w tym temacie).

6) Zadania dla frakcji
Frakcje otrzymują pierwsze zadanie.

7) Niech to pies, zgałganiłem?
Jeżeli wyłapaliście gdzieś błędy (szczególnie zerkam na ten nieszczęsny spis broni. Z tego co wiem, już parę razy internet mnie oszukał w kwestii obrazków), to zapraszam do tego tematu. Przy okazji byłbym wdzięczny, gdyby ktoś powiedział, czy ma ten błąd co Wandalka.

8 ) Bo musi być 8. Dziękuję za cierpliwość i wyrozumiałość.
Powrót do góry Go down
Haczyk
Siewca
Krótka piłka.

Prosiłbym, żebyście jakby co się wstrzymali z rzutami na przedmioty do dzisiejszych późnonocnych godzin. Jestem w trakcie przepisywania tego systemu pod to, jakie aktualnie mamy przedmioty. Wcześniejsze rzuty dalej są aktualne, ważne i co tam jeszcze chcecie.

I byłbym wdzięczny za udział w dyskusjach, które się obecnie toczą.

Powrót do góry Go down
Haczyk
Siewca
Stało się. Powprowadzałem zmiany na forum, dzień dobry. W związku z tym zapraszam wszystkich do zapoznania się z treścią poniższych tematów:

1) http://zone.forumpolish.com/t33-wzor-informatora#33
Zostały dodane dwie rubryki. Wiedza o Zonie oraz znane języki.

2) http://zone.forumpolish.com/t30-doswiadczenie#30
Zmieniły się zasady awansów, poszerzona została kwestia wiedzy o Zonie.

3) http://zone.forumpolish.com/t227-non-playing-characters
Opisana została kwestia NPC. W razie gdyby ktoś uznał, że powinniśmy mieć możliwość posiadania ludzkich „umiejkowych” NPC przez nasze postaci i chciał zaprezentować sensowny sposób zdobywania ich, zachęcam do założenia odpowiedniego tematu w technicznych. Na ten moment moim zdaniem mija się to z celem, ale może po prostu nie widzę czegoś oczywistego.

4) http://zone.forumpolish.com/t225-pieniadz-i-jego-wartosc
Sprecyzowane zostały zarobki frakcji, przelicznik złotówka/rubel, ceny towarów w gorszym stanie.

5) http://zone.forumpolish.com/t226-platnosci
Temat do uiszczania wszelkich transakcji między graczami.

6) http://zone.forumpolish.com/t293-zgloszenia-bardzo-waznych-zmian#1587
TO SERIO JEST WAŻNE. >D

7) http://zone.forumpolish.com/t39-rzuty-kostka
Zmieniła się mechanika poszukiwań, dodana została mechanika poszukiwań artefaktów.

Wszystkich, którzy brali udział w dyskusjach, na dniach nagrodzę siwertami.

Powrót do góry Go down
Haczyk
Siewca
Malutka sprawa, zachęcenie.

No hej. Ogólnie to brakuje nam ludzi we frakcjach, w sumie w każdej poza Wolnością i Samotnikach, według obecnego stanu rzeczy. No tych to trochę mamy. I byłoby mi bardzo miło, gdyby inne grupy też dobiły do przynajmniej 5 użytkowników. W ramach zachęty - każdy, kto do 16.10 utworzy kartę postaci będącej w niepopularnej frakcji, otrzyma na nowe konto pewną kwotę rubli:
- W przypadku Mieszkańców i Powinności - 8 tysięcy (w pierwszym przypadku jedno konto, w drugim - dwa, które wpadną do nieaktywnych)
- W przypadku Monolitu - 5 tysięcy (mamy 3 graczy)
- W przypadku Bandytów - 3 tysiące (bo jest kilka budowanych kart)
Warunkiem, kiedy "promocja" przestaje działać, jest osiągnięcie ilości 5 aktywnych kont, niezagrożonych przesunięciem do nieaktywnych.

Powrót do góry Go down
Szczeniak
Likwidator
Mały, szybki update.

Powstał temat do tworzenia i zgłaszania nowych lokacji. Już nikt nie padnie ofiarą mojego tosterowatego komputera.
Napisałeś postaci historię? Zgłoś się po nagrodę!
Podbijam zgłoszenia bardzo ważnych zmian. Macie jeszcze dwa dni od teraz na uzupełnienie tego.
Powrót do góry Go down
Haczyk
Siewca
Handlowy update, znowu niezbyt duży.

1) Naniosłem zasadę ograniczającą zamówienia specjalne. Od teraz, w ciągu 2 miesięcy, możecie złożyć tylko 4 zamówienia.

2) Od teraz ruszają też losowania przedmiotów u handlarzy. Asortyment zostaje mocno ograniczony. Bieda to bieda.

3) W dziale "Techniczne" zaczęły się ważne dyskusje. Serio, wypowiadajcie się, bez was nie dam rady nic ustalić, a sporo tych tematów wyszło z waszych potrzeb.

Powrót do góry Go down
Haczyk
Siewca
Małe regulacje:

1) Zmiany w regulaminie.
Poniższy punkt:
5. Zalecanym typem wizerunków są arty, jednak utrzymane w klimacie obrazki mangowe bądź zdjęcia są dozwolone. Gracze są jednak proszeni o umiar i nieużywanie rysunków z wielkookimi lolitkami ani pięknymi, czystymi modelami.
Został zastąpiony tym:
5. Najmilej widzianym typem avatarów są arty realistyczne oraz semi-realistyczne, utrzymane w klimacie miejsca, w jakim postać będzie mieszkała (a zatem smród, brud i ubóstwo nie są wymogiem dla miasteczkowych). Obrazki innego typu mogą być używane tylko tymczasowo bądź za zgodą administracji.
Osoby, które obecnie mają "nieregulaminowe" avatary, mogą je zostawić aż nie znajdą nic innego. Macie moją zgodę.

Punkty o czasowej nieaktywności i czasie na napisanie KP zostały zmodyfikowane:
7. Od dnia rejestracji gracz ma dwa miesiące na napisanie karty postaci, w przeciwnym razie jego konto zostanie skasowane.
8. Dwumiesięczna nieaktywność fabularna (offtop NIE JEST liczony) konta poskutkuje przesunięciem go do grupy nieaktywnych. Dwumiesięczny pobyt w niej z kolei oznacza kasację konta.
Po prostu trzeba przyjąć, że większość graczy na PBFach jest już dorosła, pracuje, studiuje itd. c:

Punkt o zarobkach za kartę również został zmieniony (dodałem podkreślone zdanie):
10. Na start postać otrzymuje określoną kwotę rubli, która ma jej wystarczyć na zapewnienie sobie jako takiego ekwipunku. Za napisanie historii bohater otrzymuje dodatkową sumę, wynoszącą od 2 do 5 tysięcy.

2) Nowy podział w działach
Posortowałem trochę tematy w działach Ogłoszenia i Archiwum. Mam nadzieję, że teraz jest bardziej przejrzyście. Oczywiście spis tematów się pojawi, tylko... Tylko potrzebuję trochę czasu, by się nim zająć, o.

3) Nowe zadanie dla Mistrzów Gry
We wzorze informatora pojawił się, na samiutkim końcu, kolejny wpis. MG mają czas do końca października, by umieścić adekwatne wpisy w informatorach każdej osoby, której prowadzą bądź prowadzili wątek. Inaczej... Nie wiem co. Inaczej będę smutny.

Powrót do góry Go down
Sponsored content
Powrót do góry Go down

Ogłoszenia administracji
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Ogłoszenia od administracji
» Od administracji
» Ogłoszenia o pracę + podania o samozatrudnienie