Share | 
 

 Przewodnik po forum

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Czarny Stalker
Admin
Liczba postów : 359
Join date : 19/05/2018
avatar
Możliwe, że ilość tematów, jakie można znaleźć na forum, może okazać się przytłaczająca. Poniższy temat ma naprowadzić użytkowników na to, jak i gdzie odnaleźć poszczególne informacje, a jego treść zostanie podzielona na działy tematyczne. Absolutnie koniecznym przystankiem na drodze do zapoznania się z forum „To the North” jest zaznajomienie się z jego regulaminem. Właśnie tutaj opisane zostały wszelkie zasady, które obowiązują na forum. Upewnij się, że rozumiesz je i że będziesz ich przestrzegać.

Uniwersum
Świat przedstawiony na forum niewiele się różni od tego, który znamy realnie. Różnic jest zaledwie kilka, a najbardziej znaczącą jest istnienie Zony; w tym samym temacie zapoznasz się również z tym, jakie typy zagrożenia czyhają w Strefie. Pamiętaj też, aby przeczytać temat poświęcony realiom obowiązującym na forum. W związku z tym, że akcja wielu forów dzieje się z reguły w państwach zachodnich bądź azjatyckich, temat „Realia” ma na celu przybliżenie tego, jak wygląda życie na Ukrainie, w Chabnem (miasteczko udostępnione do gry) oraz w samej Zonie. Fabuła jest opisywana na bieżąco w tym temacie, z kolei czas akcji forum to rok 2012. Sporo rozjaśnić może także opis historii Zony. Jeżeli chodzi o elementy odróżniające ją od zwykłej ziemi, należy zapoznać się z tematami o anomaliach, mutantach i artefaktach.

Tworzenie postaci
Poza odpowiednimi zapisami w regulaminie forum, w kreacji postaci kolejnym koniecznym przystankiem jest wzór KP, czyli zbiór wszelkich wymogów i wytycznych dla twojego tworu. Tworzenie postaci jest procesem z reguły przyjemnym, ale możliwe, że okaże się zagmatwany. Jeżeli nie masz pomysłu na charakter, może dopasuj osobowość do którejś frakcji bądź rangi? A może przejrzyj poszukiwania?
Pozostaje też kwestia wyglądu. Jak zapewne już wiesz z regulaminu, podstawowym typem avatarów są digital arty, które nie są wykonane w stylu mangowym. Pewne jest, że użytkownicy praktycznie zawsze mają jakiś skarbczyk obrazków albo po prostu za dużo wolnego czasu i dzięki temu w tym temacie na pewno ktoś podzieli się swoimi zbiorami. Jeżeli wolisz mieć konkretny wygląd — zgłoś go tutaj.
Kolejnym zagadnieniem są umiejętności, czyli już trochę wyższa szkoła jazdy. Na tym forum są one objęte systemem, który obejmuje podlinkowany temat. W razie wątpliwości — przejrzyj karty innych graczy, popytaj. W końcu kto pyta, nie błądzi. Zapoznaj się też z tematem o doświadczeniu i poczytaj o wymogach, jakie trzeba spełnić, by móc uzyskać daną rangę.
Kwestia procesu tworzenia postaci miejscowego jest mniej skomplikowana; pomija wszelkie doświadczenie, rangi i inne takie. Nie należy jednak uznawać tego procesu za nudniejszy i się zniechęcać! To, jaka będzie twoja postać, zależy tylko i wyłącznie od ciebie.
Teraz pozostaje już tylko kilka punktów: uzbrój się w avatar, napisz kartę i informator, załatw postaci ekwipunek… Jesteś już prawie gotów do boju.

System
Już przy okazji zapoznawania się z tematem o umiejętnościach zapewne przykuło twoje oko istnienie punktów. Korzystanie z nich ma na celu wspieranie rozwoju postaci w dowolny sposób. Zdobywa się je po prostu za pisanie — nic trudnego! Mam świadomość, że niektórych sama nazwa może odstraszyć, ale została sporządzona krótka mechanika rzutów kostką. Są one zupełnie dobrowolne i jeśli gracz nie chce, nie musi ich używać, tak samo Mistrzowie Gry. Mają być ułatwieniem, które może być dostosowywane do poszczególnych sytuacji.

Ze skomplikowanych kwestii, które dotykają użytkowników bezpośrednio, nie ma już żadnych. Jeżeli jakieś kwestie wciąż są niejasne, wystarczy zapytać o nie albo administratora, albo starszych stażem użytkowników.
Powrót do góry Go down
 
Przewodnik po forum
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Rasy Smoków
» Przewodnik po realiach
» Jessi

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
To the North :: Pozostałe-
Wymiana BanneramiaegyoNorthland HighschoolAbsitOmenHogwartDreamBlackButlerBleach OtherWorldDragon Ball New Generation Rebornover-undertaleVampire KnightVampire Kingdom