Zobacz posty bez odpowiedzi

Świat

Chabne
Chabne jest jedną z osad dla ludzi, których w wyniku katastrofy w Czarnobylu przesiedlono z miasteczek i wsi znajdujących się dziś na terenie Zony. Mieszkańców jest tu niewielu i powierzchnia również nie jest zbyt duża; Chabne można uznać nawet za częściowo opustoszałe. Niewielka mieścina dzieli się na kilka dzielnic, nie oferuje jednak zbyt wiele w kwestii pracy bądź oświaty. Poza mieszkańcami często widać tu wojskowych, stalkerów, ale i reporterów, którzy węszą za sensacją.

22postów w
11tematach
Las
Yesterday at 12:42 pm
Kundel Zobacz ostatni post
Brak nowych postów
Kordon
Przedsionek Zony, mniejsze zło, miejsce, w którym zagrożeniem znacznie większym niż anomalie i mutanty są wojskowi. Kordon to granica Strefy — jest otoczony ogrodzeniem, a jego obrzeża są strzeżone przez armię Ukrainy. Tutaj stalkerzy rozpoczynają swoją wędrówkę po Zonie i wielu z nich nawet zostaje tu na dłużej. Anomalii jest tu niedużo, zaś jeśli chodzi o mutanty, najczęściej spotkać można te pospolite i nieszczególnie zdeformowane. Ten obszar jest kością niezgody między wojskiem, bandytami i samotnymi stalkerami.

18postów w
10tematach
Piknik na skraju...
Pią Wrz 21, 2018 11:17 pm
Łapa Zobacz ostatni post
Brak nowych postów
Wysypisko
Ta lokacja jest kolejnym punktem spornym, w którym ścierają się bandyci i wolni stalkerzy. W przeciwieństwie do Kordonu, tutaj można spotkać już więcej zagrożeń, przede wszystkim w postaci anomalii. Głównym elementem tutejszego krajobrazu są stosy śmieci, raz na jakiś czas można natknąć się na zabudowę. Jednym z charakterystycznych obszarów wysypiska jest cmentarzysko pojazdów.

32postów w
7tematach
Obóz za cmentarz...
Pią Wrz 21, 2018 11:36 pm
Szelma Zobacz ostatni post
Brak nowych postów
Agroprom
Nazwa „Agroprom” odnosi się zarówno do samego instytutu badawczego, który tu funkcjonował, jak i ogólnie do obszarów wokół tej placówki. W tej okolicy, położonej na zachód od wysypiska, znajdują się dwa większe budynki — Instytut Agroprom i fabryka. Mawia się, że łączy je sieć podziemnych tuneli, jednak z racji, że żyją tam pijawki i snorki, mało kto się tam zapuszcza. Na północnym zachodzie tego obszaru znajduje się bagno.

8postów w
5tematach
Kwatera przywódc...
Nie Sie 19, 2018 10:56 pm
Stanislaw Bodrow Zobacz ostatni post
Brak nowych postów
Rostok
Rostok jest dawną fabryką metalurgiczną, która niemalże równo dzieli się na obszar wschodni, prawie pozbawiony anomalii i zachodni, który jest nimi przepełniony. Do większości budynków mało kto się zapuszcza — konstrukcje są niestabilne i różne ich części mogą się zapadać. Te tereny są potocznie nazywane Dziczą, ponieważ, jak na obszar zabudowany, jest tu zaskakująco dużo mutantów, nawet tych rzadszych.

28postów w
5tematach
Wieża zegarowa...
Pią Wrz 21, 2018 12:49 pm
Sroka Zobacz ostatni post
Brak nowych postów
Jezioro Jantar
„Jezioro” to raczej umowna nazwa — Jantar jest dość płytkim bagnem, przy którym znajduje się kilka istotnych obiektów. Jednym z nich jest mobilny bunkier naukowców, w którym osiadł profesor Sacharow; starszy pan poświęcił swoje życie na badanie Zony i chętnie zatrudnia stalkerów zarówno do obrony bunkra, jak i zbierania próbek. Kolejną ważną lokacją jest fabryka; nie jest wiadome, co dawniej tam produkowano, dziś jednak roi się tam od zombie.

23postów w
4tematach
Okolice bunkra...
Sro Wrz 19, 2018 11:49 pm
Szczeniak Zobacz ostatni post
Brak nowych postów
Magazyny wojskowe
Magazyny wojskowe to potoczna nazwa obszarów wokół dawnej placówki wojskowej. W tej okolicy, poza wspomnianą bazą (obecnie zajmowaną przez frakcję Wolność) znajduje się kilka gospodarstw i wiosek. Magazyny są obszarem, który jest ciągłym celem członków Monolitu, wciąż napierających z północy. Bojownicy Wolności, usadowieni przy pograniczu z Czerwonym Lasem, chronią innych stalkerów przed atakami fanatyków.

2postów w
2tematach
Wioska pijawek...
Pon Cze 25, 2018 1:00 pm
Czarny Stalker Zobacz ostatni post
Brak nowych postów
Limańsk
Limańsk był niewielkim miasteczkiem, ulokowanym na wzgórzach. Obecnie prowadzi do niego tylko jedna droga — przez most z Czerwonego Lasu, który jest pod stałą kontrolą osiadłych tu najemników. Mieścina jest pełna wąskich uliczek i kamienic, stanowi też jedyne przejście do Centrum Zony, które pozwala na ominięcie obszarów emisji psionicznej. Najemnicy traktują je jako absolutnie tajną bazę wypadową na akcje w Zonie. Znajduje się tu zawalony szpital.

35postów w
7tematach
Apteka
Yesterday at 2:04 pm
Aristow Zobacz ostatni post
Brak nowych postów
Dolina Mroku
Dolina Mroku zaskarbiła sobie to miano za sprawą plotek mówiących, że jest tu wiecznie mgliście i deszczowo. Te tereny są cokolwiek groźne, szczególnie, że w ostatnim czasie osiedlili się tu bandyci. Są tu trzy główne zbiorowiska budynków — na południu znajduje się gospodarstwo, na wschodzie fabryka, na północy z kolei kompleks fabryczny, dziś będący domem dla bandytów.

66postów w
8tematach
Magazyn
Yesterday at 9:53 pm
Kundel Zobacz ostatni post
Brak nowych postów
Czerwony Las
Las ten zawdzięcza swoją nazwę mutacjom, jakie zaszły w roślinach po katastrofie — liście większości z nich przybrały rudawy odcień. Konary i gałęzie drzew są często powykręcane w nienaturalny dla nich sposób. Znajduje się tu kilka kopalni, most do Limańska oraz obszar zwany Radarem, który obecnie całkowicie opanował Monolit. Las cudów, bo tak też określa się to miejsce, jest pełen mutantów i zagrożeń w postaci anomalii.

27postów w
7tematach
Przejście do las...
Nie Sie 19, 2018 5:38 pm
Proch Zobacz ostatni post
Brak nowych postów
Prypeć
Prypeć to typowe sowieckie miasto — zbudowane szybko, nieposiadające przedmieść, mające na celu pomieścić jak najwięcej pracowników wszelkich zakładów w okolicy. Miasteczko często nazywane antychrystem za sprawą tego, że nie było tu żadnych świątyń ani cmentarzy. Dziś jest jednym z najgroźniejszych miejsc w Zonie, jednak wyjątkowo nie za sprawą aktywności mutantów (choć ich też nie brakuje). Prypeć uznaje się za siedzibę główną Monolitu.

21postów w
8tematach
Blok mieszkalny...
Sro Wrz 19, 2018 11:51 pm
Szczeniak Zobacz ostatni post
Brak nowych postów
Today's active topics
Today's top 20 posters
Overall top 20 posters
Delete the forum cookies

Nowe postyNowe postyBrak nowych postówBrak nowych postów  Forum ZablokowaneForum Zablokowane
Wymiana BanneramiaegyoNorthland HighschoolAbsitOmenHogwartDreamBlackButlerBleach OtherWorldDragon Ball New Generation Rebornover-undertaleVampire KnightVampire Kingdom